Çözüldü ASUS EX-H410M-V3 ile BIOS'tan fan ayarı yapamamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ferit07

Picopat
Daha fazla  
ASUS EX-H410M-V3.

Arkadaşlar belirtmiş olduğum anakarta sahibim. Xigmatek Aurora 240 sıvı soğutmamın fan ayarlarını BIOS'tan yapamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Anakart mı değiştirmem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartınızda sadece bir fan girişi ve CPU FAN girişi var. Çoklayıcı ile bağlı ise kasa fanı gibi ayarlanır. PUMP FAN girişi olan daha üst sınıf bir anakart alabilirsiniz veya kasa fanlarını direkt Molex yapıp, Sıvı soğutma fanlarını anakarta bağlayabilirsiniz.
Anakartınızda sadece bir fan girişi ve CPU FAN girişi var. Çoklayıcı ile bağlı ise kasa fanı gibi ayarlanır. PUMP FAN girişi olan daha üst sınıf bir anakart alabilirsiniz veya kasa fanlarını direkt Molex yapıp, Sıvı soğutma fanlarını anakarta bağlayabilirsiniz.

Çözüm
Molex dediğiniz olayı nasıl yapabilirim detaylı açıklama şansınız var mı ?

Fanlar uyumlu ise olur. Birbirine ekleyip PSU`dan Molex ile bağlananlar var. Farlı bir yol ise Molex beslemeli bir çoklayıcı alarak anakarttan bağımsız olarak çalıştırmak.

Fanlar uyumlu ise olur. Birbirine ekleyip PSU'dan Molex ile bağlananlar var. Farlı bir yol ise Molex beslemeli bir çoklayıcı alarak anakarttan bağımsız olarak çalıştırmak.

Anlıyorum bana karışık geliyor bu işler bana anakart önerisinde bulanabilir misiniz?
Sıvı soğutma ve işlemcim için 10400F kullanıyorum.
anlıyorum bana karışık geliyor bu işler bana anakart önerisinde bulanabilir misiniz ?
sıvı soğutma ve işlemcim için 10400f kullanıyorum
PUMP FAN girişli anakart demiştiniz ben sıvı soğutmamın fan ayarlarını yapabileceğim bir anakart istiyorum.

Anlıyorum bana karışık geliyor bu işler bana anakart önerisinde bulanabilir misiniz?
Sıvı soğutma ve işlemcim için 10400F kullanıyorum.
Zaten bununla ilgili konu var. Tavsiyelere bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı