ASUS F15 FX506-FN011 oyun oynarken sıcaklıklar 93 dereceye çıkıyor

Cihaza sahip olan arkadaşlar acaba bir timespy testi yapabilir mi? Satın almayı düşünen arkadaşlara da yardımcı olmuş olursunuz. Aynı zamanda sıcaklık değerleri ile ilgili de bir fikir edinmiş oluruz. Test için;
Steam'den 3DMark'ın demo sürümünü ücretsiz indirin ve timespy testi yapın.
Test bittiğinde sol Alt'da "compare result Online" yazısını tıklayın. Tıkladığınızda bir web sayfası açılacak. O sayfa linkini buraya kopyalayın.
Ayrıca "detailed monitöring" kısmının fotoğrafını çekip buraya atın.
Böylece ortalama ve anlık sıcaklık değerlerini de görmüş oluruz.
Örnek resimler aşağıda.
Son olarak cihazınızı en yüksek performans alacak şekilde ayarlamayı, MUX varsa açmayı ve soğutucuyu kullanmayı unutmayın. Test sonuçlarına göre daha iyi bir değerlendirme yapmış oluruz. Teşekkürler.

Şu an üniversite için şehir değiştiriyorum Wi-Fi daha bağlanmadı ama ASUS TUF'un 2020 2021 kasaları çok sıkıntılı 2022 düzeldi diyorlar bilmiyorum. Sorun hem tasarımdan hem içindeki ASUS'un yazılımından kaynaklı işlemci 2.5 GHz Turbo ile 4.5 GHz. ASUS'un yazılımından performans ya da Turbo modunu açında işlemci otomatik 4.2 GHz sabitleniyor boşta 80 derece oluyor oyunda 95-100 oluyor ThrottleStop ile Turbo kapatıp 2.5 yapınca 75 derece oluyor oyunda ama FPS bayağı düşüyor. Arkadaki hava çıkış delikleri 10 tane varsa 6 tanesi kapalı bildiğin tasarım olarak kapatmışlar zaten YouTube'da D. Arşivi video çekmişti bununla alakalı kısaca almayın HP ya da Lenovo alın.

Şu an üniversite için şehir değiştiriyorum Wi-Fi daha bağlanmadı ama ASUS TUF'un 2020 2021 kasaları çok sıkıntılı 2022 düzeldi diyorlar bilmiyorum. Sorun hem tasarımdan hem içindeki ASUS'un yazılımından kaynaklı işlemci 2.5 GHz Turbo ile 4.5 GHz. ASUS'un yazılımından performans ya da Turbo modunu açında işlemci otomatik 4.2 GHz sabitleniyor boşta 80 derece oluyor oyunda 95-100 oluyor ThrottleStop ile Turbo kapatıp 2.5 yapınca 75 derece oluyor oyunda ama FPS bayağı düşüyor. Arkadaki hava çıkış delikleri 10 tane varsa 6 tanesi kapalı bildiğin tasarım olarak kapatmışlar zaten YouTube'da D. Arşivi video çekmişti bununla alakalı kısaca almayın HP ya da Lenovo alın.
Sorun değil hocam stok termal macunu kullanıyorsanız bence kaliteli bir termal macun kullanmayı denemelisiniz. En azından sıcaklıkları biraz dizginlemiş olursunuz.

Sorun değil hocam stok termal macunu kullanıyorsanız bence kaliteli bir termal macun kullanmayı denemelisiniz. En azından sıcaklıkları biraz dizginlemiş olursunuz.

Hocam şehirler arasında gidip geldiğim için yollayamıyorum garantiye falan çünkü laptoplarda macun değişimi garanti bozuyor vaktimde pek yok elimde kaldı böyle 2 ay oldu alalı :/

ThrottleStop da hızı 3.9 gibi hızlara da sabitleyebilirsiniz. Sıcaklık durumuna göre 3.8 ya da 3.7 gibi ayarları yapmayı deneyin. Duruma göre undervolt işlemini gerçekleştirin. Windows 11 mi kullanıyorsunuz?

ThrottleStop da hızı 3.9 gibi hızlara da sabitleyebilirsiniz. Sıcaklık durumuna göre 3.8 ya da 3.7 gibi ayarları yapmayı deneyin. Duruma göre undervolt işlemini gerçekleştirin. Windows 11 mi kullanıyorsunuz?

Windows 11 kullanıyorum throttle stopta 3.9 civarı fayda etmiyor sıcaklığa minimum 2.7 GHz lazım sıcaklığın düşmesi için oda FPS düşürüyor. Undervolt kilidi olduğu için işlemcimde garantiden çıkıyor kilidi açınca.

Yeni konular

Geri
Yukarı