ASUS F15 laptop nasıldır?

Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Şimdiki masaüstü sistemim ailem sağ olsun vatan bilgisayardakiler ne dediyse yaptıkları için çok alakasız parçalar var. i5-11400F, GT 730, 8 GB RAM, Mini ATX anakarta e-ATX kasa. Evet troll gibi olduğunun farkındayım mini ATX anakarta e-ATX kasa taktırmışlar sağ olsunlar. Neyse benim bir kuzenim var yükseklisans falan yaptı ve KPSS'ye girdi. Matlab falan kullanıyordu. Bilgisayarından memnun ancak memur olarak atandıktan sonra bilgisayarla pek ilgilenen biri olmadığı için güçlü bir sisteme ihtiyacı yok. Büyük ihtimal atanacak. Atandıktan sonra sistemi bana vermeye düşünüyor sistem bu:

ASUS F15 laptop.
10300H işlemci.
GTX 1650 Ti.
16 GB RAM.
512 GB SSD.
144Hz ekran.

Zaten sistemi alacağım ama siz ne düşünüyorsunuz? Bu arada bedava verecek. Sizce bu sisteme yatırım yapılır mı? Karşılaştırdım 3060'a yakın performansı var ekran kartının. RTX pek umurumda değil. Sanal makine falan çalıştırdığım için bir 16 GB RAM takmaya değer mi?

Sana tavsiyem bilgisayar alacaksan ve bunu genellikle oyun için kullanacaksan masaüstü bir bilgisayar almalısın.

Son düzenleme:
Zaten alacağım ama ne düşünüyorsunuz. Birde yatırım yapılırmı? 16 gb daha alayım 32 gb ram olsun. Gayet güzel olur bence. Sizin görüşünüz nedir.
Pek gerekli değil 32 GB RAM ama çok RAM veriyorsanız (6-8 GB) makineye alınmalı.

Bilmiyorum versus dan karşılaştırdım aynı demiyorum ama yakın gibi.
O siteler çok iyi karşılaştırma yapmıyor. YouTube'dan testleri izlemenizi tavsiye ederim.

Pek gerekli değil 32 GB RAM ama çok RAM veriyorsanız (6-8 GB) makineye alınmalı.

O siteler çok iyi karşılaştırma yapmıyor. YouTube'dan testleri izlemenizi tavsiye ederim.
Sağolun hocam. 32 gb ram bana her türlü lazım. 1650ti iyidir dimi. gt-730 la bile oyun oynuyorum ben. 1650ti nasıldır?

Geri
Yukarı