ASUS F15 laptopta pil hızlı tükeniyor

BaranKanat

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Dün Vatan Bilgisayar'dan ASUS Gaming F15 model bilgisayar aldım. Kullanma kılavuzunu okudum ilk açılıştan önce 3 saat şarj etmem yazıyordu. Bende şarj ettim. Bilgisayar açtıktan sonra sarjın anormal bir şekilde gittiğini fark ettim.

Mesela YouTube üzerinden 15 dakikalık bir video izledim sarjımdan %7'lik bir birim tükendi. Pil modu dengeli moddaydı. Arka planda sadece bilgisayarın kendi uygulamaları çalışıyordu. Yani normal internet üzerinden gezinirken %100 olan sarjım bir saat gibi kısa bir sürede dengeli modda %30'a kadar düştü bu hiç normal olduğunu düşünmüyorum.

Vatandan aldığımda ortalama normal internet kullanımı için dengeli modda 6 ile 8 saat demişti. Ben bu gidişle 2 saat görmem imkansız.

Az önce yetkili servisi aradım pilin kalibrasyonu olması için 4 kez sarjı tam dolu edin ve bitirin bilgisayar kapansın. Bu şekilde bir şey söyledi bunu yapmam cihaza zarar vermez mi? Bu durumda ne yapmalıyım? Vatan Bilgisayar'a yani aldığım yeremi götüreyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Edit cihaz: ASUS TUF Gaming F15 serisi, 8RAM, 512 SSD, 1650 ekran kartı olan modelidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal gibi, bu cihazlarda batarya pek büyük olmuyor zaten MUX'ta olmayinca işlemci Intel'de olunca sonuç bu.
hocam bana pek normal gib gelmedi yotube videolarında max internet geziminde 4 saat garanti götürür diyordu. Biraz araştırma yaptım yeni olduğu için pilin ham olduğunu söyleyenler var. Dedikleri gibi yetkili servisinin önerdiğini yapmamı gerekiyor acaba

Merhaba,

Dün Vatan Bilgisayar'dan ASUS Gaming F15 model bilgisayar aldım. Kullanma kılavuzunu okudum ilk açılıştan önce 3 saat şarj etmem yazıyordu. Bende şarj ettim. Bilgisayar açtıktan sonra sarjın anormal bir şekilde gittiğini fark ettim.

Mesela YouTube üzerinden 15 dakikalık bir video izledim sarjımdan %7'lik bir birim tükendi. Pil modu dengeli moddaydı. Arka planda sadece bilgisayarın kendi uygulamaları çalışıyordu. Yani normal internet üzerinden gezinirken %100 olan sarjım bir saat gibi kısa bir sürede dengeli modda %30'a kadar düştü bu hiç normal olduğunu düşünmüyorum.

Vatandan aldığımda ortalama normal internet kullanımı için dengeli modda 6 ile 8 saat demişti. Ben bu gidişle 2 saat görmem imkansız.

Az önce yetkili servisi aradım pilin kalibrasyonu olması için 4 kez sarjı tam dolu edin ve bitirin bilgisayar kapansın. Bu şekilde bir şey söyledi bunu yapmam cihaza zarar vermez mi? Bu durumda ne yapmalıyım? Vatan Bilgisayar'a yani aldığım yeremi götüreyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Edit cihaz: ASUS TUF Gaming F15 serisi, 8RAM, 512 SSD, 1650 ekran kartı olan modelidir.

Eski kasa mı, yeni kasa mı? Bilgisayarı paylaşır mısınız.

İntel işlemciler zaten taş çatlasa 3 saat anca gidiyor. AMD işlemciler 12 saate kadar dayanıyor ya da macbooklar.
hocam bilgisayar dengeli modda 2 saat zar zor dayanıyor. Oyun oynasam yarım saat gitmez sizin dediğiniz mantığa göre youtubede izlediğimde internet üzerinden gezinirken ortalama 4 saat götüreceğini söyluyordu.

Eski kasa mı, yeni kasa mı? Bilgisayarı paylaşır mısınız.
Asus Tuf Gaming 15 10.Nesil Core i5 10300H Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Asus Tuf Gaming 15 10.Nesil Core i5 10300H Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bilgisayar bu hocam

1661762099906.png

Öncelikle cihazınızın pili çok küçük, watt.
1661762151014.png

ve işlemciniz 35w kullanıyor. en düşük frekansta 15w kullanıyor. Yani pilin 3 - 3,5 saat gitmesi aşırı doğal ve normal.

Aşırı bilgin arkadaşların dediği gibi işin AMD ile ilgisi yok yani, bataryanız 3 hücreli ve küçük.

Pil süresini arttırmak istiyorsanız bataryada en yüksek işlemci durumunu bataryada %99 yapın %80 yapın. (1.8 ghz e kadar rahat youtube film vs iş makinesi oluyor. 1.8 ghz e kadar kısabilirsiniz.

Neyin hahasi, 1650'li F15'in yeni kasa olmasını mi bekliyorsun sen?
Sakin ol bilgin adam.

Eki Görüntüle 1499655
Öncelikle cihazınızın pili çok küçük, watt.
Eki Görüntüle 1499657
Ve işlemciniz 35W kullanıyor. En düşük frekansta 15W kullanıyor. Yani pilin 3 - 3,5 saat gitmesi aşırı doğal ve normal.

Aşırı bilgin arkadaşların dediği gibi işin AMD ile ilgisi yok yani, bataryanız 3 hücreli ve küçük.

Pil süresini arttırmak istiyorsanız bataryada en yüksek işlemci durumunu bataryada %99 yapın %80 yapın.

Sakin ol bilgin adam. Shh otur.

Her yere kendi cihazini onerip ban yiyen arkadaş da bayağı bilgilidir aynen, AMD işlemcilerin genel olarak Intel'e karşı daha fazla pil ömrü sunduğunu bile bilmiyorsun. Neyse taşınabilirlik isteyenlere 17.3 inc 330W adaptörlü cihaz önermeye git sen.

Her yere kendi cihazini onerip ban yiyen arkadaş da bayağı bilgilidir aynen, AMD işlemcilerin genel olarak Intel'e karşı daha fazla pil ömrü sunduğunu bile bilmiyorsun. Neyse taşınabilirlik isteyenlere 17.3 inc 330W adaptörlü cihaz önermeye git sen.

AMD işlemcilere gelecek olursak da evet, daha dükün nm ile daha az güç tükettiği doğru ama bunun bu model ile alakası yok. Ayrıca güç tüketim değeri verileri ortada. Yani asıl olay hücre sayısı ve batarya kapasitesi. :)

Benimle muhatap olmayı bırakın artık, önünüze bakın. Bana bu kadar takıntılı olmanız beni gururlandısa da size acıyorum yazık.

Ayrıca kendi cihazlarım da gayet iyi, tabii ki önereceğim gerektiği yerde. Bunda yanlış nerede? Her yere de reklam yapar gibi önermiyorum, gerektiği noktalarda öneriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı