Asus FA506II-BQ018 Laptop Alınır Mı?

Resmi alta koydum, genel olarak cpu 80 ile 92 derece arasında gezdi ekran kartıda 60-64 derecelerde gezdi, değerler nasıl iyimi? Umarım doğru yerin ekran görüntüsünü atmışımdır :)
İşlemci biraz sıcak, bu bekleniyordu zaten. Ekran kartı iyi duruyor da biraz foto eksik, şu kısımlar önemli alabilirseniz.

Dosya Ekleri

• 1591993385153.png
    1591993385153.png
    265,1 KB · Görüntüleme: 72
Hocam çok sağolun uğraştınız. Almaya engel olacak kadar bir ısınma yok sanırım.Teşekkürler.
4800H işlemcisi soğutması daha iyi olan FA506IU/IV üst modellerinde bile zor soğutuluyor. 4600H için FA506II modelinde veri yok, bir üst modelde işlemci 40W a sınırlandırılsa belki performansını tutabilir. Gördüğüm başka sıkıntılar tabi 60Hz ekran olması, soğutulmamış VRMler, Asus malzeme kalitesi.

Geçen birinin de laptopu birçok yolla modifiye etiğini gördüm tam performansa ulaşabilmesi için. Daha bu sabah mavi ekran yedi ve sonra laptoptan bazı sesler geldiğini duydu. Heralde kalitesiz/soğutmasız VRM veya kapasitörler kaldıramadı bu kadar akımı 😅.

Kısaca laptopu zorlayacak şeyler yapmıyorsanız size uyabilir. Rakip laptopların altında bir fiyata bulursanız belki alınabilir. Aynı donanımda laptopların yerine almam.

İşlemci biraz sıcak, bu bekleniyordu zaten. Ekran kartı iyi duruyor da biraz foto eksik, şu kısımlar önemli alabilirseniz.
Şimdiki sonuçlarda böyle, değerler nasıl ? Bide oynadığım oyunlarda hiç bu derecelere çıkmadı en yüksek 80-81 gördüm şimdiye kadar.

Dosya Ekleri

• s1.PNG
    s1.PNG
    104,2 KB · Görüntüleme: 54
  • s2.PNG
    s2.PNG
    24,3 KB · Görüntüleme: 59
Şimdiki sonuçlarda böyle, değerler nasıl ? Bide oynadığım oyunlarda hiç bu derecelere çıkmadı en yüksek 80-81 gördüm şimdiye kadar.
Çoğu oyunlarda bu kadar zorlamaz zaten, bu teste bilgisayarının en kötü durum senaryosu gibi bak (Watch Dogs 2, BFV ve Yeni AC oyunları bu civara yakın ama).

HWiNFO yeni işlemciden dolayı bazı değerleri tam doğru göstermiyor tam bi kanıya varamam. Ama kasaya göre normal değerler bence, işlemcinin ısınmaması için elinden geleni yapıyor laptop. Ekran kartı sayıları tam görünmüyor ama hedef olan 50W'ı tutmak da zor değil zaten, gerekirse oyunlar için işlemci sınırlandırılabilir. Servisi de iyiyse yeterli derim oyun ve genel kullanım için 👍.

Bu da bir başkasının sonucu buldum, 4800H 1660ti üst model.

Yeni konular

Geri
Yukarı