ASUS Flare 2 klavyenin Windows kilitleme tuşu çalışmıyor

skyceptic

Decapat
Daha fazla  
Birkaç gün önce aldığım ASUS Flare 2 klavyemin, bugün durduk yere Windows kilitleme tuşunun çalışmadığını gördüm. Hemen onun yanındaki RGB ışıkların kontrolünü sağlayan tuşun da çalışmadığını fark ettim.

İkisi de aynı anda çalışmamaya başladı. Bir tanesinin ışığı yanıyor fakat Windows kilitleme tuşunun ışığı bile yanmıyor. ASUS yazılımından her şeyi kontrol ettim. Klavyeyi sıfırladım. Kabloyu tak çıkar-değiştir yaptım fakat sonuç aynı. Şimdi bu klavye bozuldu mu yoksa ASUS yeni güncelleme getitirse kendi kendine düzelir mi? Teşekkürler.

Aynı sorun bende de var. Hiçbir şey yokken bilgisayarı açar açmaz gitti. Araştırırken senin durumunu fark ettim. Bulursam buraya yazacağım.

GÜNCELLEME

Problemimi şöyle çözdüm; FN tuşuna basıp ALT(Macro)+ESC(Reset) olarak biraz 12345 default hepsine karışık bastım hahah sorun en sonunda çözüldü. Sanıyorum ki bir adet macro etkinleştirdik farkında olmadan. O da tuşları kitliyor olabilir. Denemen de fayda var. Eğer olursa seninki de çok sevinirim. Bunları yaparken Armoury Crate sildim. Şimdi tekrar yüklüyorum. Yeniden mesajımı güncelleyeceğim.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var. Hiçbir şey yokken bilgisayarı açar açmaz gitti. Araştırırken senin durumunu fark ettim. Bulursam buraya yazacağım.

GÜNCELLEME

Problemimi şöyle çözdüm; FN tuşuna basıp ALT(Macro)+ESC(Reset) olarak biraz 12345 default hepsine karışık bastım hahah sorun en sonunda çözüldü. Sanıyorum ki bir adet macro etkinleştirdik farkında olmadan. O da tuşları kitliyor olabilir. Denemen de fayda var. Eğer olursa seninki de çok sevinirim. Bunları yaparken Armoury Crate sildim. Şimdi tekrar yüklüyorum. Yeniden mesajımı güncelleyeceğim.
benimki kendi kendine düzeldi ama aura sync çalışmyıor bu sefer garip.

Aynı sorunu bende yaşadım bilmeden kilitledim galiba. Çözüm çok basit FN+ESC tuşuna basılı tut klavye kırmızı yanıp sönmeye başlayacak. Yeşil yanıp sönmeye başlayınca bırak resetlenmiş olacak tuşlar tekrar aktif olacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı