Samsung 1TB 990 Pro 3467 / 3233 hız değerleri veriyor

Paesla

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 1TB 990 PRO w/Heatsink M.2
Anakart
TUF GAMING B560M-PLUS
Merhaba arkadaşlar,
Vatan Bilgisayar üzerinden satın aldığım "Samsung 1TB 990 Pro w/heatsink M.2" modelinde ki okuma hızı tam olarak benim aldığım hız ile uyumlu değil.
Aşağıda CrystalDiskMark sonuçlarını bıraktım:
Not: Normalde okuma hızı 7450 MB / yazma hızı 6900 MB olması gerekiyor.

1716668415147.png

Merhaba arkadaşlar,
Vatan Bilgisayar üzerinden satın aldığım "Samsung 1TB 990 Pro w/heatsink M.2" modelinde ki okuma hızı tam olarak benim aldığım hız ile uyumlu değil.
Aşağıda CrystalDiskMark sonuçlarını bıraktım:
Not: Normalde okuma hızı 7450 MB / yazma hızı 6900 MB olması gerekiyor.

Eki Görüntüle 2204752

Reisim SSD hızı sistemden sisteme göre değişiklik gösterir sisteminin kaldırdığı bu kadardır çok yüksek sistemlerde bu okuma ve yazmayı görürsün bunun dışında eğer sistemin güzel yüksek bir sistemse muhtemelen bir arıza vardır garantiye yollamakta fayda var.

Evet doğru söylüyorsun bir altına takılmış, nasıl takabilirim ben bu işlerden pek anlamamda bir videosu vs. var mıdır?

1716669404322.png

Evet doğru söylüyorsun bir altına takılmış.
O halde sorun bu. Üstteki slota taktığında sorunun çözülecek. İlk önce yukarıdaki yuvadaki soğutma bloğunu sök tornavidayla. Sonra alta taktığın M.2 SSD'yi yuvasından sök.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O halde sorun bu. Üstteki slota taktığında sorunun çözülecek. İlk önce yukarıdaki yuvadaki soğutma bloğunu sök tornavidayla. Sonra alta taktığın M.2 SSD'yi yuvasından sök.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Peki fakat benim ssd nin soğutusu mevcut, sanırım takmam gereken yerde termal macun sürülü bir iletken parça var galiba o parçayı takmam gerekmiyor değil mi çünkü pek takılabilir gibi görünmüyor.

SSD'nin kendi soğutucusunu kullan, anakarttaki soğutucuyu çıkart. Onu takmana gerek yok.

Muhtemelen bir arıza vardır garantiye yollamakta fayda var.
Bir arıza falan yok. PCI-e 3.0 slotuna takıldığı için düşük hız alıyor, üstteki slota alırsa sorun düzelecek...

@Paesla yaptın mı?

Son düzenleme:
SSD'nin kendi soğutucusunu kullan, anakarttaki soğutucuyu çıkart. Onu takmana gerek yok.

Bir arıza falan yok. PCI-e 3.0 slotuna takıldığı için düşük hız alıyor, üstteki slota alırsa sorun düzelecek...

@Paesla yaptın mı?

Hocam yaptım ama BIOS ekranına attı ve SSD görünmüyor, ışıkları yanıyor anlayamadım yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_1091.jpeg
    IMG_1091.jpeg
    178,3 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_1092.jpeg
    IMG_1092.jpeg
    160,3 KB · Görüntüleme: 7

Yeni konular

Geri
Yukarı