ASUS FX502 Laptop Performans Düşüklüğü

Tam1Turk

Centipat
Elimde bir adet ASUS FX502 ve modelli bir laptopum bulunmakta. Ve geçen sene ben Letgo üzerinden bu laptopu 4000 TL'ye satın aldım. 1 yıl kullanılmıştı ve garantisi de geçtiğimiz aralık ayında doldu. Aldığım adam laptopun bakımını yaptırdı mı bilemem ama laptop da şu aralar (2.5 seneyi dolduruyor ) aniden oyunlarda fişte takılı olduğu halde ani FPS düşme sorunu alıyorum. İşlemcim 3.0 GHz'den bir anda 0.79 GHz'e düşüyor. Bir 15 20 saniye oralarda seyrediyor sonra tekrar FPS'im yükseliyor. Ekran kartımda devre dışı kalmıyor çalışıyor da bilgisayarın fanını çıkarıp temizledim ve o anda şeyi fark ettim. Bir tane fan sonradan konulmuş yani iki fanlı olan laptopta bir fan diğerine göre %60 falan daha yavaş çalışıyor ben bunu oyunlarda PC ısınınca fark ediyorum. Ama öyle olmasına rağmen 1 yıldan beri problem oluşturmamıştı şimdi oluşturmaya başladı. Bu arada o ikinci fanı bilgisayar görmüyor yani hiçbir şekilde BIOS'ta falan gözükmüyor kaç program indirdim tek fan gözüküyor oda CPU fanı olarak geçiyor. İkinci fan çalışıyor ama gözükmüyor. Kafam şeye gidiyor eğer sıkıntı fanda ise 1 yıldan beri problem illaki çıkartırdı. Kafam termal macuna gidiyor sizin düşünceleriniz nelerdir ? Bir de kafam bataryaya gidiyor sizce voltajı da bozulmuş olabilir mi? Anakarta yeterince güç vermiyor da olabilir mi? Yoksa ısınma mı sıkıntı? Ama ısınma olsa ben o sıcaklıkları 1 yıl içinde de gördüm ama böyle FPS düşmedi şimdi düşmeye başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı