ASUS FX504gd laptopta mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Arkadaşın PC'sinde VGA (GeForce 1050) sürücüsünü yükleme ile ilgili sıkıntı yaşayıp duruyorum. Format atmadan önce DDU programıyla birkaç defa sürücüyü sıfırlayıp kurmaya çalıştım ama mavi ekran alıp durdum. Format attım bütün güncellemeleri yapıp tekrar kurmaya çalıştım yine olmadı. Fanı CPU'yu iyi soğutmuyor da sistem hataya mı düşüyor diye baktım, yok CPU gayet soğuk. Sonra tekrar format attım ve hiçbir güncelleme yapmadan tekrar VGA sürücüsünü yükleyeyim dedim, yine aynı mavi ekran ile karşılaştım. Minidump ve mavi ekran görseli ektedir. 020621-4453-01.dmp
Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa ve sorunu çözmeme yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.
@Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• 2021-02-05_23-10-16.jpg
    2021-02-05_23-10-16.jpg
    174,2 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:
Genel olarak zaten ekran kartı sürücüsü ile alakalı.

Ekran kartı sürücünü güncelleyebildiysen tamamdır.

Ek olarak İntel HD Graphic sürücünü güncelle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"DISM" rehberini uygula.

Sürücüleri güncelledikten sonra tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaş.

Genel olarak zaten ekran kartı sürücüsü ile alakalı.

Ekran kartı sürücünü güncelleyebildiysen tamamdır.

Ek olarak İntel HD Graphic sürücünü güncelle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"DISM" rehberini uygula.

Sürücüleri güncelledikten sonra tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaş.
Intel UHD 630 Grafik sürücüsü güncel, Mavi Ekran hatasını ne zaman nVidia sürücüsünü kurmaya çalışırken alıyorum.
Minidumpp dosyası için, DDU ile sürücü kırıntısı kalmasın diye sildim ve VGA sürücüsünü tekrar kurmaya çalıştım yine aynı hatayı verdi. Ayriyeten sistem döngüye girip sürekli restart yaptı. Bir şekilde Güvenli Mod'a geçip DDU ile sürücüyü sildikten sonra restart atması düzeldi. O yüzden birkaç tane dmp dosyası var.
020721-7171-01.dmp 020721-6468-01.dmp 020721-7609-01.dmp 020721-7453-01.dmp 020721-4515-01.dmp
Bu hata kodlarından yardımcı olabilecek var mı acaba?

Son düzenleme:
İlginç valla.
Aklıma gelenleri söyledim.

Format atıp sürücüyü yüklemeye çalışın. Tek bu kaldı galiba.
Windows 7 yükleyip deneyeyim dedim, yükleme Windows 7'yi yükleme ekranında kaldı Windows 7'yi yükleyemedim. Windows 8.1'i yükleyip deneyeyim dedim Windows 8.1'de de Windows 10'da ki aynı mavi ekran hatasını verdi. Windows 10'u 3-4 defa sıfırdan kurup denedim yine aynı mavi ekran sorunu devam etti. Hatta Windows 10'da sistem açılır açılmaz belki diğer sürücülerle çakışıyordur diye ilk VGA sürücüsünü kurdum yine aynı sorun, sonra da bütün sürücülerin güncelini kurduktan sonra denedim yine Mavi Ekran aldım.

Bunları kur. Hepsini kurmana gerek yok tahminimce ama Thermal ve Serial I/O olanları mutlaka kur.

Kamera sürücünü sil. Bunu yapmak için, aygıt yöneticisi -> kamera -> sağ tık -> kaldır -> bu aygıtın sürücü yazılımını sil seçeneğini işaretle ve sil.

Klavye ve fare dışındaki cihazları çıkart. Uyku modu varsa devre dışı bırak. HDD'yi uyku moduna alma ayarı varsa 0 yap. Sanal belleği otomatik yap.

Bir de Memtest86 yap ne olur ne olmaz. Fakat önce üstte dediklerimi yap, sürücüyü kurmayı dene.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı