ASUS FX505-DT parça yükseltme

KUROYHS

Hectopat
Yer
Dağ Başı
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhabalar.

ASUS FX505-DT modelini almaya karar verdim.

Ürün:

Sorularım şunlar;

1)- ürün 8 GB RAM'e sahip. Bunu artırmayı düşünüyorum. Ürün garanti kapsamı dışına çıkar mı?
2-) 8+8 yükseltmesi yeterli olur mu? (Sistem 32 GB kadar kaldırmakta. )
3-) 1. Sorum SSD içinde geçerli yükseltme işlemi sorun yaratır mı? Aynı ürün anahtarı ni kullanabilir miyim?

Son olarak sorularımı mâruz görün :)
(Laptop masaüstüne benzemiyor )

Sıra sıra cevap vereceğim:
1-)Ram yükseltmesi garanti dışına çıkarır (arka tarafı sökerken garanti etiketini bozman gerekir)
2-)garantiden feragat ederim diyorsan evet son derece yeterli olur.
3-) sorunu anlayamadım.

Bu modelde yükseltme kapağı bulunuyor RAM ve SSD yükseltmesi cihazı garanti dışı bırakmaz. Garanti koruma etiketi bulunmamakta ve Asus SSD ve RAM yükseltmelerine müsade etmektedir. Tabi işlemler sırasında bileşenlere vereceğiniz zarar cihazın garanti dışı kalmasına sebebiyet verebilir.

Bu arada 7000 TL'ye çok daha iyi ürünler var bu cihazı tavsiye etmiyorum.

Sıra sıra cevap vereceğim:
1-)Ram yükseltmesi garanti dışına çıkarır (arka tarafı sökerken garanti etiketini bozman gerekir)
2-)garantiden feragat ederim diyorsan evet son derece yeterli olur.
3-) sorunu anlayamadım.
Bazı laptopların ssd VE hdd birimleri çıkarılabiliyor . Bunun ile birlikte ssd ilk birin olduğundan büyük ihtimal ile windows ssd de kurulu olacak. Olası bir yükseltme işleminde, windows kurmam gerekecek. Ürün ile GELEN windows anahtarı ni tekrar kullanabilirmiyim ?
Bu modelde yükseltme kapağı bulunuyor RAM ve SSD yükseltmesi cihazı garanti dışı bırakmaz. Garanti koruma etiketi bulunmamakta ve Asus SSD ve RAM yükseltmelerine müsade etmektedir. Tabi işlemler sırasında bileşenlere vereceğiniz zarar cihazın garanti dışı kalmasına sebebiyet verebilir.

Bu arada 7000 TL'ye çok daha iyi ürünler var bu cihazı tavsiye etmiyorum.
Garanti kapsamı dışı çıkmayan ve vatan pc stoklarından alabileceğim bir ürün öneriniz varmı? (Kdv indirimi +%5gece ile pc 6300 e düşüyor)

gelen windows anahtarını her zaman kullana bilirsin (windows anahtarı bios una gömülüdür ve format attıktan sonra anahtar girmene gerek yok otomatik anahtar giriliyor)

içerisin de 128 GB SSD var mutlaka ona kuruludur (SSD windows için kullanılıyor HDD den daha hızlı yazdığı ve okuduğu için SSD ye kurulur)

Not:geç cevap verdiğim için özürdilerim.

içerisin de 128 GB SSD var mutlaka ona kuruludur (SSD windows için kullanılıyor HDD den daha hızlı yazdığı ve okuduğu için SSD ye kurulur)

Asla geç dönmen sorun değil. Sen yeterki dön:)
Ben ssd upgrade yapmayı planladigimdan ötürü mevcut olanı sökeceğim yani win kurulu olanı çıkarırsam aynı anahtar (ürün kimliği) kullanabilicekmiyim. Yoksa kinguin gibi sitelerden anahtar almak zorunda kalırmıyım?
Dönüş için çok teşekkürler.

Asla geç dönmen sorun değil. Sen yeterki dön:)
Ben ssd upgrade yapmayı planladigimdan ötürü mevcut olanı sökeceğim yani win kurulu olanı çıkarırsam aynı anahtar (ürün kimliği) kullanabilicekmiyim. Yoksa kinguin gibi sitelerden anahtar almak zorunda kalırmıyım?
Dönüş için çok teşekkürler.

Winodws anahtarları ssd veya hdd de depolanmaz BİOS da depolanır (bios anahtarı depolarken hdd veya ssd kullanmaz kendi hafızası vardır) ana kartı değiştirmedikçe o anahtarı her durumda kullana bilirsin.

Winodws anahtarları ssd veya hdd de depolanmaz BİOS da depolanır (bios anahtarı depolarken hdd veya ssd kullanmaz kendi hafızası vardır) ana kartı değiştirmedikçe o anahtarı her durumda kullana bilirsin.
Çok teşekkür ederim. ilgi ve alakanizdan ötürü.
Son bir soru daha sorup sizi meşgul edeceğim çok ilgilendiniz .
Sorum şu
Rami 8+16 yapsam verim konusunda 8+8 (çift kanal muhabbeti) performans farkı olurmu ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı