Çözüm ASUS FX505DU FPS sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nakoicve

Hectopat
Bu konuyu bu laptop serisinde FPS sorunu yaşayanlar için açıyorum. 1 Yıldır kullanıyorum ve hep FPS sorunu yaşıyordum çok basit bir çözümü varmış kendim keşfettim artık hiç bir FPS Drop problemi yaşamıyorum önceden cpu kullanımım %100'e kadar çıkıyordu masaüstünde bile %60-70 lerde gözüküyordu ve son derece güzel FPS almaya başladım meğersem bunun sorunu kms ve diğer crackli kullandığım şeylermiş çözüm aşağıdaki gibidir.

1- Windows'u cracksiz kullanın biliyorum burası crack karşıtı bir site artık bende öyleyim windows 10'u KMS adlı bir crack ile kullanıyordum formatladım key satın aldım ve %50 oranında bir FPS artışım oldu bu KMS sistemi çok sömürüyormuş.

2-Crackli oyunları da haliyle sildim formatlayınca şu an oynadığım oyunlar satın aldığım oyunlar FPS'im 100 ün altına inmiyor nadiren 90 ve tekrar 100-120-150 civarlarına çıkıyor.

3- Asus sitesinden sadece chipset driver ve Armoury Crate programını indirip kurun ve bios en son güncellemesini kurun diğer tüm driverları windows 10 kendisi bulsun hiç bir şey güncellemeyin.

4- Laptop'u kesinlikle bir bilgisayarcıya götürün fan ve termal macun bakımlarını yaptırın işlemci CPU 80 üstüne çıkmıyor zaten bu oran gayet normal GPU da hep 50-60'lar da full grafik ayarlarıyla oyun oynadığım zaman ( büyük oyunlar warzone gibi )

Çözümler bu kadar arkadaşlar gayet basitmiş 1 yıldır araştırıyorum çare windows'u formatlayıp orjinal kullanıp sadece bahsettiğim driverları indirmekmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı