Windows 11 sisteme iPod Mini bağlanmıyor

ZeNaNLi

Kilopat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlar merhaba.

iPod Mini 6 GB cihazı Windows 11 bilgisaya bağladığımda USB takma sesi geliyor fakat ne bilgisayarımda ne iTunes programında görünmüyor. Daha önce görünüyordu bir anda gitti.
Aygıt yöneticisinde iPod çıkıyor ve bazen sarı ünlem bazen de soru işareti ikonu gözüküyor ve sürücü bulunamadı diyor.
ITunes'i defalarca komple kaldırıp yükledim, aygıt sürücüsünde güncelleme de yapmama rağmen aynı sorun devam ediyor.
Fakat bu durumdayken iPad 2 ile aynı kabloyu bağladığında hiçbir sorun yaşamıyorum.
iPod'u taktığımda ise sürücü yok hatası alıyorum.
iPod mini sürücüsü ile ilgili de hiçbir konuya veya dosyaya da ulaşamadım.

Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

Değerli arkadaşlar merhaba.

iPod mini 6 GB cihazı Windows 11 bilgisaya bağladığımda USB takma sesi geliyor fakat ne bilgisayarımda ne iTunes programında görünmüyor. Daha önce görünüyordu bir anda gitti.
Aygıt yöneticisinde iPod çıkıyor ve bazen sarı ünlem bazen de soru işareti ikonu gözüküyor ve sürücü bulunamadı diyor.
ITunes'i defalarca komple kaldırıp yükledim, aygıt sürücüsünde güncelleme de yapmama rağmen aynı sorun devam ediyor.
Fakat bu durumdayken iPad 2 ile aynı kabloyu bağladığında hiçbir sorun yaşamıyorum.
IPod'u taktığımda ise sürücü yok hatası alıyorum.
iPod mini sürücüsü ile ilgili de hiçbir konuya veya dosyaya da ulaşamadım.

Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

Kablonun USB yeri içden kopmuş olabilir mi? Veya arkadaşın dediği gibi sürücüleri geri yükleyin Windows algılamıyor büyük ihtimal.

Şu sürücüleri bir deneyin hocam .inf yoluyla kurulum biliyor musunuz?
Kurulum dosyasına sağ tıklayıp yükle mi diyoruz, yoksa aygıt yöneticisinden sürücü güncelleme aracılığı ile dosya yolunu mu gösteriyoruz.
Desteğiniz için teşekkür ederim.

Sürücü Başarıyla yüklendi yazmasına rağmen yine sürücü yok hatası veriyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    35,8 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Kurulum dosyasına sağ tıklayıp yükle mi diyoruz, yoksa aygıt yöneticisinden sürücü güncelleme aracılığı ile dosya yolunu mu gösteriyoruz.
Desteğiniz için teşekkür ederim.

Sürücü Başarıyla yüklendi yazmasına rağmen yine sürücü yok hatası veriyor.
Diğer aygıtlar bölümündeki iPod Mini'yi yüklediğiniz halde böyle diyor değil mi hocam?

Diğer aygıtlar bölümündeki iPod Mini'yi yüklediğiniz halde böyle diyor değil mi hocam?
Evet başarıyla yüklendi diyor sonra yine sürücü başarısız diyor.
Şimdi iphone test ettim çalıştı ama ipad ve ipod ikisine erişemiyorum.
Düne kadar bir sorun yoktu.
Diğer usblerde de aynı hatayı alıyorum.

iTunes içinde iPod sürücüsü yüklemeyle ilgili bir bölüm vardı. Ben iPod Mini ve Classic'imi bu sayede bağladım. Hatta iPod'u bağlayınca "iPod'larla iletişim kurmak için gereken yazılım yüklü değil. Yüklemek ister misiniz?" gibi bir soru soruyordu.

Takınca iPod şarj oluyor mu? Bende bilgisayar görmese bile şarj oluyordu.

iTunes görmüyor ama bilgisayar görüyorsa ve hiç iTunes ile uğraşmak istemiyorsanız Rockbox yazılımını iPod'a yükleyerek iTunes ve orijinal iPod yazılımını es geçebilirsiniz. Bunu yapınca iTunes gerekmeden USB'den direkt müzik yükleyebiliyorsunuz. Ayrıca Rockbox'ta değişik temalar, oyunlar gibi özelleştirme imkanları var.

Son düzenleme:
iTunes içinde iPod sürücüsü yüklemeyle ilgili bir bölüm vardı. Ben iPod Mini ve Classic'imi bu sayede bağladım. Hatta iPod'u bağlayınca "iPod'larla iletişim kurmak için gereken yazılım yüklü değil. Yüklemek ister misiniz?" gibi bir soru soruyordu.

Takınca iPod şarj oluyor mu? Bende bilgisayar görmese bile şarj oluyordu.
Evet şarj oluyor. itunesi kurcaladım ama göremedim.

Başka bir bilgisayarda test ettim ipodu aynı kablo ile gördü ve dediğiniz gibi itunesi ilk açtığımda bu itunes ipod desteği içermiyor yüklensin mi diye sordu ve yükledi. Ama kendi bilgisayarımda apple ait tüm dosyaları kaldırmam silmeme rağmen baştan kurduğumda bunu yapamıyorum.

Başka bilgisayara bağladığımda gördü fakat biçimlendirme istedi ve varsayılan biçimlendirmeyi FAT32 olarak yaptı. Şarkıları attım fakat şarkılar kendi kendine atlıyor bazen de şarkı çalma hızı hızlı veya kendi kendine ağırlaşıyor. Bunun dosya biçimlendirme türü ile ilgisi olabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı