ASUS FX505DU GPU kullanımı oyunlarda %99 olmuyor

Emre Yaman

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 1 hafta kadar önce ikinci el uygun fiyatlı ASUS FX505DU laptop aldım. Forumda araştırdım önerenler vardı ve pişman olanlar vardı. İnternetten de baktığımda oyunlarda işlemciden dolayı %10-15 civarı FPS kaybı olduğunu söylüyorlardı. Ben de uygun fiyatından dolayı aldım fakat pişman oldum. Bendeki FPS dropları çok fazla yani Witcher 3'te ve Far Cry 6'da denedim aşırı drop oluyor. Ekran kartı sürücüsü güncel güncellemeleri falan da yaptım hala aynı. İşlemci kullanımı oyunda %9'lara kadar düşüyor ve ekran kartı kullanımı asla %99 olmuyor. Size sorum şu RAM 16 GB tek slot sorun ondan mı kaynaklanıyor acaba? Çift slot 3200 MHz yapsam sorun çözülür mü? Eğer düzelmez ise satmak zorunda kalacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 1 hafta kadar önce ikinci el uygun fiyatlı ASUS FX505du laptop aldım. Forumda araştırdım önerenler vardı ve pişman olanlar vardı. İnternetten de baktığımda oyunlarda işlemciden dolayı %10-15 civarı FPS kaybı olduğunu söylüyorlardı. Ben de uygun fiyatından dolayı aldım fakat pişman oldum. Bendeki FPS dropları çok fazla yani Witcher 3'te ve Far Cry 6'da denedim aşırı drop oluyor. Ekran kartı sürücüsü güncel güncellemeleri falan da yaptım hala aynı. İşlemci kullanımı oyunda %9'lara kadar düşüyor ve ekran kartı kullanımı asla %99 olmuyor. Size sorum şu RAM 16 GB tek slot sorun ondan mı kaynaklanıyor acaba? Çift slot 3200 MHz yapsam sorun çözülür mü? Eğer düzelmez ise satmak zorunda kalacağım.

Ekran kartı darboğazı mevcut.

Geri
Yukarı