Nitro 5 laptopta GPU kullanımı her oyunda %99 olmuyor

Makaleler
1
Arkadaşlar bazı uygulama ve oyunlarda sorun yok, bazılarında ise kullanım düşük. FPS sabitleyici, V-Sync falan kapalı. Normal şartlarda %99 olması lazım GPU'nun. Darboğazda yok işlemcide. Sistem özellikleri i5-1140

FarCry6_2022_09_15_22_58_35_442.jpg

0h, RTX3060, 16 GB RAM, SSD, Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlla her zaman %100 olacak diye bir şey yok, sistem çift kanal değilse çift kanal yapilabilir MUX bulunmuyor zaten bu modelde.

İlla her zaman %100 olacak diye bir şey yok, sistem çift kanal değilse çift kanal yapilabilir MUX bulunmuyor zaten bu modelde.

Bundan önceki tüm laptoplarımda eğer oyunda bir problem yoksa kullanım %99 du. Dying Light 2 de denedim şimdi onda kullanım %99 sürekli. Kullanım düştüğü için FPS düşüyor Far Cry'da. 60Fps üstü alıcak normal tam kullansa GPU'yu ama kullanamıyor. Sorun oyundan mı yoksa laptoptan mı anlamadım. Bu arada tek kanal çift kanal farketmiyor. İnternette başka benchmarklarada baktım.

Ekran kartı kullanımı oyundan oyuna değişir. Fakat bu laptopu bende satın aldım geçen gün ne yaptıysam yapayım özellikle Online oyunlarda 40 50 FPS'yi geçemedi. Tek kanal olması bir problem fakat bu şekilde kullanıp memnun olan bir ton insan var. Tek kanal diye bu kadar performans düşmez. Ben sorununu çözemediğim için iadeye yolladım. Sana tavsiyem güncel bir Online oyunda laptopu test etmen. Bendeki sorunlu gelmişte olabilir.

Ekran kartı kullanımı oyundan oyuna değişir. Fakat bu laptopu bende satın aldım geçen gün ne yaptıysam yapayım özellikle Online oyunlarda 40 50 FPS'yi geçemedi. Tek kanal olması bir problem fakat bu şekilde kullanıp memnun olan bir ton insan var. Tek kanal diye bu kadar performans düşmez. Ben sorununu çözemediğim için iadeye yolladım.

Ben şuan Far Cry hariç sadece Dying Light 2'de denedim. Orda en üst ayarlar, RTX settings ve DLSS Performance'da 60fps alıyorum rahat. Kullanımda %99 hep.

Şimdi Resident Evil Village, daha eski Dishonored 2 falan deniycem. Kullanım %99 ise sorun yok demektir. Çünkü bu oyunlar düzgün optimizeli.

Village'de de sorun yok. Sanırım Far Cry 6 sorunlu.

Dishonored 2 ekliycem birazdan yüklesin.

Ben şuan Far Cry hariç sadece Dying Light 2'de denedim. Orda en üst ayarlar, RTX settings ve DLSS Performance'da 60fps alıyorum rahat. Kullanımda %99 hep.

Şimdi Resident Evil Village, daha eski Dishonored 2 falan deniycem. Kullanım %99 ise sorun yok demektir. Çünkü bu oyunlar düzgün optimizeli.

Village'de de sorun yok. Sanırım Far Cry 6 sorunlu.

Dishonored 2 ekliycem birazdan yüklesin.
Dishonored2_2022_09_16_00_53_01_853.jpg

Dosya Ekleri

• re8_2022_09_15_23_53_33_576.jpg
    re8_2022_09_15_23_53_33_576.jpg
    345,1 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı