Asus FX506HCB BIOS sürümleri düzgün çalışmıyor

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Asus TUF F15 FX506HCB-HN144 Model laptopum var. Gün boyu beni uğraştıran bir sorunu anlatacağım. Öncelikle 3 adet farklı BIOS sürümü mevcut. Bunlardan bir tanesi bile düzgün çalışmıyor.

1) FX506HCB.305 Versiyon BIOS.
Bu BIOS'un sıkıntısı cihaz pildeyken geç açılıyor olması. Güç düğmesine bastıktan en erken 20 saniyede ASUS yazısı geliyor, masaüstüne ulaşmam 35 saniyeleri buluyor. Yahu bu laptopta 3500 MB/s hızında M.2 SSD var ve 35 saniye kabul edilir gibi değil.

2) FX506HCB.308 ve .309 versiyon tamamen bozuk. Bu BIOS'un sorunu ise sistemin açılmaması, siyah ekranda kalması. Sistem açılmıyor ASUS yazısı çıkıyor sonra tamamen siyah ekran ve güç düğmesinden kapatana kadar siyah ekranda bekliyor. Her seferinde bir defa kapatıp açmak istiyor.

10.000₺ verdiğim bu ürün beni dert sahibi yaptı. Bir günümü harcadım, sonuç hüsran. Ne zaman düzeltilmiş bir BIOS sürümü gelir bilinmez. Bunun hakkında ASUS'a mail atmamın bir artısı olur mu arkadaşlar? Ne yapmalıyım bu konu hakkında?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam, soruna çözüm bulabildiniz mi? sorunun aynısını FX506HCB.309 Versiyon BIOS. ile yaşadım, sonrasında 310'a güncelledim fakat sorun devam etmekte. Asus servisi de böyle bir sorun olmadığını iddia ediyor.

Geri
Yukarı