ASUS FX553VE-DM416 Gaming Laptop İncelemesi

Sistem Özellikleri:
8GB RAM 2133 Mhz
GTX 1050 Ti 2GB VRAM
1TB Harddisk 7200Rpm
i5-7300HQ 2.5GHz Turbo 3.5GHz 6MB (7.Nesil)
15.6'' inç
Full HD (1080p)

İncelemelerim: Hepsi 1920x1080 çözünürlüğünde incelenmiştir.

GTA V - 50 FPS (ULTRA)
Quantum Break - 35 FPS (ULTRA)
Quantum Break - 60 FPS (MEDİUM)
Need For Speed Payback - 45 FPS (HİGH)
Assassin's Creed Syndicate - 47-48 FPS (MEDİUM-HİGH)
Fallout 4 - 63 FPS (HİGH)
Middle Earth Shadow of Mordor - 53 FPS (HİGH)
Middle Earth Shadow of Mordor- 64 FPS (MEDİUM)
Rise of The Tomb Raider - 45 FPS (HİGH-MEDİUM-VERY HİGH)
Max Payne 3 - 72 FPS (ULTRA)
Battlefield 4 - 65 FPS (ULTRA-HİGH-MEDİUM)
The Witcher 3: Wild Hunt - 55 FPS (HİGH-Nvidia Hairworks Off)
Far Cry 4 - 62 FPS (HİGH)
Crysis 3 - 35 FPS (ULTRA)
Mad Max- 70 FPS (ULTRA)
PES 2018 - 110 FPS (ULTRA)
Tom Clancy's The Division - 38 FPS (ULTRA)

Her oyun incelediğimde konu güncellenecektir. Bu arada bir tek Watch Dogs 2 oyununu sıkıntılı oynadım şu ana kadar ne yaptıysam bu oyuna çare bulamadım bütün ayarları denedim Low'da da ULTRA'da da FPS droplar oluyor bu oyunda. Nasıl bi oyunsa artık adamı çileden çıkarıyor.

Laptoptan memnunum bahsettiğiniz saniyelik takılmalar sadece Watch Dogs 2 oyununda oluyor. Bu arada laptop 1 kere servise gitti çok ısınmasından dolayı yollamıştım. Ama boşuna yollamıştım ısı değerleri normalmiş yani bi sıkıntı yokmuş. Yani servislik bi durumu yokmuş aslında.

Laptoptan memnunum bahsettiğiniz saniyelik takılmalar sadece Watch Dogs 2 oyununda oluyor. Bu arada laptop 1 kere servise gitti çok ısınmasından dolayı yollamıştım. Ama boşuna yollamıştım ısı değerleri normalmiş yani bi sıkıntı yokmuş. Yani servislik bi durumu yokmuş aslında.
Asus'un bu serisi cok ucuz gercekten acaba masaustu yerine bunu mu alsam diye dusunuyorum. :D

Forza Horizon 4 1080p-Medium ayarlarda 50FPS Min:42 Max:60

ForzaHorizon 3'ü torrent olarak test etme şansım olmuştu ya oyunda bir sıkıntı vardı ya windowstan kaynaklı bir sıkıntı vardı 720p'de bile oynayamamıştım.

@mstf26131 Gerçekten Forza Horizon 4 ü medium ayarlarda 50 FPS te mi oynadınız. Çünkü bende Forza Horizon 3 ü kasmaktan ne yaptıysam oynayamadım. Bu arada Nvidia hangi sürüm driverını kullanıyorsunuz.

Evet ortalama 50FPS medium ayarlarda, şehir içine kalabalık bölgelere girince 40a kadar düştüğü oluyor ama normal şehir dışı gezintilerde hep 50-60FPS. Belki high ayarlarda bile oynanır denemedim ama muhtelemelen VRAM yetmez 8GB RAM var oda sıkıntı çıkarabilir belki 16GB'a yükseltirsem RAM'i high ayarlarda bile oynayabilirim.

Windows10 1709 sürümünü kullanıyorum ekran kartı da 416.34 en son sürüm.

Geri
Yukarı