ASUS FX553VE-DM416 Gaming Laptop İncelemesi

Sistem Özellikleri:
8GB RAM 2133 Mhz
GTX 1050 Ti 2GB VRAM
1TB Harddisk 7200Rpm
i5-7300HQ 2.5GHz Turbo 3.5GHz 6MB (7.Nesil)
15.6'' inç
Full HD (1080p)

İncelemelerim: Hepsi 1920x1080 çözünürlüğünde incelenmiştir.

GTA V - 50 FPS (ULTRA)
Quantum Break - 35 FPS (ULTRA)
Quantum Break - 60 FPS (MEDİUM)
Need For Speed Payback - 45 FPS (HİGH)
Assassin's Creed Syndicate - 47-48 FPS (MEDİUM-HİGH)
Fallout 4 - 63 FPS (HİGH)
Middle Earth Shadow of Mordor - 53 FPS (HİGH)
Middle Earth Shadow of Mordor- 64 FPS (MEDİUM)
Rise of The Tomb Raider - 45 FPS (HİGH-MEDİUM-VERY HİGH)
Max Payne 3 - 72 FPS (ULTRA)
Battlefield 4 - 65 FPS (ULTRA-HİGH-MEDİUM)
The Witcher 3: Wild Hunt - 55 FPS (HİGH-Nvidia Hairworks Off)
Far Cry 4 - 62 FPS (HİGH)
Crysis 3 - 35 FPS (ULTRA)
Mad Max- 70 FPS (ULTRA)
PES 2018 - 110 FPS (ULTRA)
Tom Clancy's The Division - 38 FPS (ULTRA)

Her oyun incelediğimde konu güncellenecektir. Bu arada bir tek Watch Dogs 2 oyununu sıkıntılı oynadım şu ana kadar ne yaptıysam bu oyuna çare bulamadım bütün ayarları denedim Low'da da ULTRA'da da FPS droplar oluyor bu oyunda. Nasıl bi oyunsa artık adamı çileden çıkarıyor.

@Silinen üye 2 tane slot mevcut. Cihazda kendiliğinden 8x1 RAM vardır. Yani boş RAM slotu mevcut.
Assassin's Creed Odyssey - 33+FPS (Medium 1080p)
merhaba, bugün inceledim bir fx553ve-dm416 videosunda inceleyen arkadaş tek ram slotu var dedi kafam karıştı, ona göre ram alacağım da 8 ya da 16gb 2 slot olduğu kesin mi?
Hocam konuyu hortlatmış olacağım ama aynı sistem bende de var Witcher 3 oynarken High ayarlarda 80 derece üstüne çıkıyor ve anlık FPS düşüşleri yaşıyorum neden olabilir? Ayarları düşüğe alınca FPS ancak o zaman 45-50 civarı sabitleniyor.

Son düzenleme:
8 GB 2400MHz daha RAM ilave ettim, Arctic MX-4 termal macun ile termal macunu değiştirdim. Droplardan oynayamadığım Metro Exodus, PUBG gibi oyunları akıcı bir şekilde oynamaya başladım. Kısacası RAM takviyesi laptopun performansını ciddi derecede arttırdı. Hatta termal macun stock termal macundan kat kat iyi artık en fazla ısı 80 dereceye çıkıyor ve performans kayıpları yaşanmıyor. 85 dereceden sonra laptop kendini koruma amaçlı işlemci frekansını düşürüyor ve kasmalara neden oluyordu. Dolayısıyla bu sorunun önüne geçmiş durumdayım.

Geri
Yukarı