ASUS FX553ve DM416 için RAM önerisi

Bütçe
450-650

Sıradan1Kolcu

Hectopat
Ben laptopuma 8 GB'lık RAM takviyesi yapmak istiyorum ancak bilgisayarcım RAM için aynı değerlerde bile olsa RAM'in uyumsuzluk yapma ihtimali olduğunu söyledi farklı marka RAM alacağım için. Bilgiler aşağıda. Ayrıyeten almayı düşündüğüm RAM de bu: https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-2400mhz-ddr4-ram-kvr24s17s8-8-p-HBV0000031D3U CL17 DDR4 MHz 2400.

Ekran Alıntısı.JPG

2.JPG

Alacağım RAM'in özellikleri: CL17 2400MHz 8 GB DDR4 1.5Volt.(benim sistemimdeki ram 1.20Volt)

Bigboy RAM alabilirsiniz. Bigboy RAM'ler Samsung çip kullanıyor.
Burada yoksa alternatif olarak bakabilirsiniz.

Bigboy RAM alabilirsiniz. Bigboy RAM'ler Samsung çip kullanıyor.
Burada yoksa alternatif olarak bakabilirsiniz.
Hiç tanıdık olmayan bir marka dandik gibi duruyor sorun olmaz mı? Genelde yorumları olan ürün alırım yorumları da yok :(

Hiç tanıdık olmayan bir marka dandik gibi duruyor sorun olmaz mı?
Dandik falan değil. Samsung çip kullanıyor. İlk başta ben de sizin gibi düşünmüştüm. Fakat gerçekten Samsung çip kullanıyor. Kullananlar da memnun. Endişelenmeyin.

Dandik falan değil. Samsung çip kullanıyor. İlk başta ben de sizin gibi düşünmüştüm. Fakat gerçekten Samsung çip kullanıyor. Kullananlar da memnun. Endişelenmeyin.
Teşekkürler :)
Aynı marka ve MHz RAM almanızı öneririm. Aksi halde sorun çıkarabilir. @Yener K. abimin de dediği gibi Samsung çip kullanıyor.
Aynı modelden bulamadım sanırım eski bir model. Ama benimki de samsung olduğu için bu ramin çipleri de samsung olduğu için sorun çıkarmaz diye zannediyorum.

Bir sorum daha olacak. RAM'in bozuk veya uyumsuz olması durumunda iade alıyor mu Hepsiburada? Çünkü ürün açılmamış olması gerekiyor yazıyor. Daha önce kıyafet haricinde bir ürün iade etmedim.
Firmaya göre değişebilir. Servis raporu da isteyebilirler. Yanlış bilgi vermek istemem.

Geri
Yukarı