ASUS G15 fan modları nasıl olmalı?

ROG kullanıyorum ve bunu bilmiyordum. Isınmasın diye boştayken bile turbo kullanıyorum. Gerçekten böyle mi?
Evet, kendim de ROG modeli kullanıyorum, bunun sebebi Turbo modda işlemciyi çok yüksek frekanslara çıkarmaya çalışıyor ve haliyle ısınıyor, bu yüzden de çok yüksek fan sesi oluyor. Performans modunda işlemci mümkün olmadıkça o frekanslara çıkmıyor ve daha az ısınıyor, bu yüzden de daha az fan sesi oluyor.

Evet, kendim de ROG modeli kullanıyorum, bunun sebebi Turbo modda işlemciyi çok yüksek frekanslara çıkarmaya çalışıyor ve haliyle ısınıyor, bu yüzden de çok yüksek fan sesi oluyor. Performans modunda işlemci mümkün olmadıkça o frekanslara çıkmıyor ve daha az ısınıyor, bu yüzden de daha az fan sesi oluyor.

Kulaklarım rahatladı hocam. Teşekkür ederim! 40 yıl emrinizdeyim :D

Yani Turbo'ya alınca performanslı oluyor fakat ısınma sorunları çıkıyor anladığım kadarıyla.
Turbo'yu peki ne tür işlerde kullanabilirim. Bir de sessiz modda unutsam zararı var mı yoksa kendi ayarlıyor mu?

Yani Turbo'ya alınca performanslı oluyor fakat ısınma sorunları çıkıyor anladığım kadarıyla.

Emin olmamakla beraber o performansı ısıdan dolayı kaybediyorsundur diye düşünüyorum.

Bir de sessiz modda unutsam zararı var mı yoksa kendi ayarlıyor mu?

İlk 6 ay boyunca tamamen sessiz modda kullandım ben. Rainbow Six: Siege'de bile öyle çok fazla ısınmıyordu. Zararı olmaz. Ağır bir iş yapacağın zaman performans moduna geçersin.

Turbo'yu peki ne tür işlerde kullanabilirim. Bir de sessiz modda unutsam zararı var mı yoksa kendi ayarlıyor mu?
Turbo'yu ağır render işlerinde kullanmanızı öneririm. Sessiz modda unutursanız daha az performans alırsınız fakat bir sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı