ASUS G16 614jv için SSD ve RAM önerisi

Aynı ses bende de çıkıyor bazen ama onu anlamam için kulağımı klavyenin sol tarafına bayağı bir yakınlaştırmam lazım. Zaten oyunlarda fan sesinden duymuyorum yani eğer ki diğer cihazlarda da öyleyse garanti veya değişim için yeterli bir sebep değil sonuçta performans ve uzun kullanımda sorun oluşturmuyor araştırdığım kadarıyla

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı ses bende de çıkıyor bazen ama onu anlamam için kulağımı klavyenin sol tarafına bayağı bir yakınlaştırmam lazım. Zaten oyunlarda fan sesinden duymuyorum yani eğer ki diğer cihazlarda da öyleyse garanti veya değişim için yeterli bir sebep değil sonuçta performans ve uzun kullanımda sorun oluşturmuyor araştırdığım kadarıyla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@ali tajalyan aynen öyle sadece ses sorunu oluyor. Sizde jv modeli mi mevcut.

Aynı cihazı bende kullanıyorum donmasının tek sebebi driver problemi. Önümüzde ki bir ay içinde tahminimce hallolacaktır.

Bir de Intel Graphics driver kurarken arc kontrol merkezini de kuruyor o uygulama MUX Switch engelliyor. Umarım onu da çözerler.

Ben donma ve takılma yaşamıyorum fakat forumda ön siparişle alan ilk kişilerden olarak başta da söylediğim gibi cihaz daha yeni olduğu için yazılım desteğini biraz beklemeniz gerekiyor.
Mavi ekran ya da siyah ekran sorununu 528 sürümünü indirerek çözeceksiniz.
Başka bir şey yapmanıza gerek yok. BIOS sürümü çıkacak yakın zamanda onu bekleyin.

@manqueller

Ben donma ve takılma yaşamıyorum fakat forumda ön siparişle alan ilk kişilerden olarak başta da söylediğim gibi cihaz daha yeni olduğu için yazılım desteğini biraz beklemeniz gerekiyor.
Başka bir şey yapmanıza gerek yok. BIOS sürümü çıkacak yakın zamanda onu bekleyin.

ASUS ile iletişime gectiğimde ban sorunun yazılımsal olmadığını bize göndererek sorunu çözebilecegimi söyledi sanada bilgi verim kankaam sonradan sıkıntı cekme.

@manqueller

ASUS ile iletişime gectiğimde ban sorunun yazılımsal olmadığını bize göndererek sorunu çözebilecegimi söyledi sanada bilgi verim kankaam sonradan sıkıntı cekme.
Ben sorun çekmiyorum ki, donma kasma hiçbir şey yok. 528 versiyonunu kurduğumdan beri sorun yok. Oyunda oynuyorum, işlerimi de hallediyorum.
Win 11 home single kurulu hatta, bir ara windows 11'in yavaşlığından dolayı win 10 home geçecektim ama vazgeçtim.
Aldığı performans win11'e göre %5 ila %10 daha fazla ve en azından stabil bir sürüm.
Sizin yanlış yaptığınız bir şey vardır illa ki.
Donanımsal olduğunu pek sanmıyorum.

Ben sorun çekmiyorum ki, donma kasma hiçbir şey yok. 528 versiyonunu kurduğumdan beri sorun yok. Oyunda oynuyorum, işlerimi de hallediyorum.
Windows 11 Home Single kurulu hatta, bir ara Windows 11'in yavaşlığından dolayı Windows 10 Home geçecektim ama vazgeçtim.
Aldığı performans Windows 11'e göre %5 ila %10 daha fazla ve en azından stabil bir sürüm.
Sizin yanlış yaptığınız bir şey vardır illaki.
Donanımsal olduğunu pek sanmıyorum.

Bende sizinle aynı fikirdeyim. Sorun kesinlikle yazılımsal bence de. DDR5 RAM'ler daha yeni sayılır laptopun içindeki parçalar da çok yeni daha 1.5 ay anca oluyor PC'nin kendine gelmesi biraz zaman alacak. Ama kesinlikle oyun performansı ve genel performansı çok iyi.

Bende sizinle aynı fikirdeyim. Sorun kesinlikle yazılımsal bence de. DDR5 RAM'ler daha yeni sayılır laptopun içindeki parçalar da çok yeni daha 1.5 ay anca oluyor PC'nin kendine gelmesi biraz zaman alacak. Ama kesinlikle oyun performansı ve genel performansı çok iyi.
Performans olarak masaüstü bilgisayarımı aramıyorum. O kadar söyleyeyim.

Bende sorun yok ama sorun olan arkadaşlar için nvidia 531.41 sürümü çıkmış + olarak myasus uygulamasında bios 308 güncellemesi görünüyor. Web sitesinde görmediğim için ben indirmedim ama isteyen deneyebilir.

Not: Mux açıkken bir kere masaüstünde sistem kilitlendi. Restart sonrası düzeldi.

Geri
Yukarı