ASUS G20CI upgrade garantiyi etkiler mi?

serkan akgöz

Hectopat
Daha fazla  
3-4 gün önce Asus G20CI bir sistem aldım ama SSD ve RAM upgrade yapmak istiyorum. Teknik servisi arayıp durumu söylediğimde bu cihaza RAM ve SSD upgrade yapmak için kapağını açarsam cihazın garanti dışında kalacağı söylendi. Böyle bir şey olabilir mi acaba? Ben bu cihazın RAM ve SSD'sini upgrade edemeyeceksem bu cihazın ne anlamı kalıyor ki anlam veremedim. O nedenle size sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır sistemlerde cihazın servis dışı işlem görmesini engellemek için bu engeli yapıyorlar.
Bu bir sorun değil bir güvencedir. Tek eksi tarafı donanımsal veya yazılımsal sorunlar dışındaki işlemlerde yapılan işlem için ücret ödenmesi oluyor.

Asus servisine bir yıldır çok sık gittim ekran kartı yüzünden. Senin gibi biri güncelleme yapmak istiyordu. SDD, bellek ve ekran kartı güncellemesi yaptırma işlemi açtırdı. Yanında takılacak parçaları dahi getirmiş. O kişiden aşağı yukarı yanlış hatırlamıyorsam 80 TL civarı bir fiyat istemişlerdi.
Hatırladığım bu durumdan yola çıkarsak aşağı yukarı sizden de bu civarda bir fiyat isteyeceklerdir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı