ASUS G41T MLX RAM Sorunu

sirrus

Hectopat
Daha fazla  
Bilmiyorum konuyu doğru yeremi açtım forumda yeniyim, ve amatör olarak bilgisayarcıyım, ilginç bi durum var ve bu işin içinden çıkamadım. Sizlere sormak ve bunu paylaşmak istedim.

Sorun şu başlıkta belittiğim gibi Asus G41t Mlx model bir anakarta özelliği üzere 1333 Mhz RAM (Kingston) taktım açılmadı, daha sonra KHX1600C9D3/4G marka RAM taktım açıldı, doğal olarak 1333 Mhz olarak gördü.

Bir ilginç olay daha bir müddet sonra ikinci bir 4 Gb RAM daha takviye edeyim dedim yine aynı modelden RAM taktım fakat bu sefer açılmadı (RAM çalışıyor), biraz saçma olacak ama ilk taktığım RAM Çin üretimi, ikincisi Taiwan üretici bununla bir alakası var mı bilemiyorum ama ben bu işte tıkandım anakartı iyi tanıyan varsa bana bunu izah edebilir mi?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çin üretimi olan: 9905403-439.AOOLF
Taiwan üretimi olan: 9905-538.AOOLF İkiside: KHX1600C9D3/4G

Büyük ihtimalle uyumsuzluk gösteriyor ancak sen bellekleri doğru yere taktığından emin ol ve Bios'u güncelle. Bellekleri teker teker tak çünkü birisi bozuk olabilir.
Anakart P5G41T-M LX ise Bios dosyası :
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5G41T-M_LX/P5G41T-M-LX-ASUS-1101.zip
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı