ASUS G531GT FPS düşmesi ve Genel Sorunlar

wishnax

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı alalı yaklaşık 2 hafta kadar oldu. İnternet problemlerinden ötürü cihazımı test etmeye yeni yeni fırsat buluyorum. CS:GO 1024x768 en düşük ayarlara +300'e varan FPS'ler alıyorum ancak oyunda herhangi bir akıcılık yok, en yüksek ayarlara aldığımda ise 200 dolaylarında dolaşıyor ve yine akıcı değil oyun sanki takılarak kare atlıyormuş hissi veriyor. 1920x1080 çözünürlüğe alıp gücü birazda ekran kartına vermek istiyorum ancak yine aynı his yalnızca FPS biraz düşüyor yine akıcı değil. Aşağıya eklediğim resim 1024x768 ayarlarda bilmiyorum bu normal mi ancak oyun iki ekran kartımıda kullanıyor görüyorum eğer yanlış yorumlamıyor isem. %50 dolaylarında GPU1 %20 dolaylarında ise GPU2 kullanımı var. Sistem özelliklerim i5 9300H ve GTX1650 8 GB RAM. Valorant oyununda da ekran kartı değerlerim genellikle aynı. Fanlarım hep Turbo modda çalışıyor ve sıcaklıklarım CPU 80 derece dolaylarında en fazla 84-85 oluyor GPU ise 70'i geçmiyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden hepinize teşekkürler.

Adsız.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı