ASUS G531GT LiveKernelEvent Hatası

smttthn

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle üyeliğimi yeni açtım ve konuyu yanlış bir şekilde açtıysam şimdiden özür dilerim. ASUS ROG G531GT adlı cihazı kullanmaktayım ve cihazı almamdan yaklaşık 8-9 ay geçtikten sonra cihazdan çeşitli hatalar almaya başladım. Bunlardan biri WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR isimli mavi ekran hatasıydı ve ASUS yetkili servisine cihazımı gönderdiğimde cihazın donanım testlerini geçtiğini, donanımsal bir problemin olmadığını ve problem varsa yazılımsal olduğunu söyleyip cihaza format atıp bana teslim ettiler. Daha sonra denetim masasında ara ara hata var mı diye kontrol ederken "LiveKernelEvent" adlı hatayı gördüm ve cihazı tekrar servise yolladığımda tekrardan cihaza format atıp geri verdiler. Sürücüleri güncelledim, sfc/scannow komutu çalıştırdım fakat sorun yine gözüküyor. Bununla bağlantılı olduğunu düşündüğüm bir diğer sorun ise Netflix uygulamasında dizi/film izlerken masaüstüne geldiğimde ekranım mouse imlecinin olduğu yere kadar yanıp sönüyor Bu hata ile ilgili yardımlarınızı beklemekteyim. Şimdiden ilgileriniz için teşekkür ederim. Not: Cihazımda lisanslı Windows kullanıyorum. Fotoğrafı çektiğim zaman henüz etkinleştirmemiştim.
Cihaz bilgiler:
Intel i7-9750H.
GTX 1650.

Ekran görüntüsü 2021-04-03 123955.png

c0caddd9-1711-4f31-8848-28a91f69b206.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı