ASUS G752 CPU 100 derece olma sorunu

mithat+

Hectopat
Daha fazla  
Sevgili dostlar. Cihazım İ7 6820 işlemciye sahip. GPU olarak GTX 980 var. İşlemci sıcaklığım şu mesajı yazarken anlık 85 derece oluyor. Oyunlarda ise net 100 derecede yumurta pişiriyoruz. GPU ile ultra video ayarlarda 70 dereceyi geçmiyor. Ancak işlemci için korkmuyor değilim. Daha önceleri MSI kullanırdım. Şimdi Asus'a ısı yönetimi için geçtim ama bu da elimizde patlayacak gibi. Nedir bu durum? Cihaz yaklaşık 6 aylık bir cihaz. Fan çıkışları tertemiz. Acaba BIOS update mi yapsam? Gerçi yeni bir cihaz. Ya da bir öneriniz var mı? Yoksa her an elimde kalacak.
g752.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili dostlar. Cihazım İ7 6820 işlemciye sahip. GPU olarak GTX 980 var. İşlemci sıcaklığım şu mesajı yazarken anlık 85 derece oluyor. Oyunlarda ise net 100 derecede yumurta pişiriyoruz. GPU ile ultra video ayarlarda 70 dereceyi geçmiyor. Ancak işlemci için korkmuyor değilim. Daha önceleri MSI kullanırdım. Şimdi Asus'a ısı yönetimi için geçtim ama bu da elimizde patlayacak gibi. Nedir bu durum? Cihaz yaklaşık 6 aylık bir cihaz. Fan çıkışları tertemiz. Acaba BIOS update mi yapsam? Gerçi yeni bir cihaz. Ya da bir öneriniz var mı? Yoksa her an elimde kalacak.
Eki Görüntüle 225700

Bazı laptoplarda örn. lenovo fan hızı ayarlama programı var. Oyun , sessiz , fan temizleme vs gibi istersen onları bir kurcala.Yada pc'nin kendi sıcaklık/fan ayarından 50C de 100% fan hızı olacak şeklide ayarla. Zaten sende asus AI suite programı vardır oradan da fan ayarlamalarını yapabilirsin.

"Quiet Fan" gibi bir mod açık olabilir, bunu BIOS'tan iptal edebilirsin.
---------------------------------------
"Quiet Fan" nedir?
----------------------------------------
Quiet Fan, bilgisayarınızın fan hızını düşürür ve sessiz olmasını sağlar. Ama bu mod açıkken hem çok ısınır hem de performans kaybı yani FPS sorunu yaşarsınız.

Bazı laptoplarda örn. lenovo fan hızı ayarlama programı var. Oyun , sessiz , fan temizleme vs gibi istersen onları bir kurcala.Yada pc'nin kendi sıcaklık/fan ayarından 50C de 100% fan hızı olacak şeklide ayarla. Zaten sende asus AI suite programı vardır oradan da fan ayarlamalarını yapabilirsin.
Merhabalar,
Dün Türkçe yazım kurallarına uymama gereği ile ceza aldığım için yazamadım.
öncelikle ilgine teşekkür ederim. Cihazım içerisinde fan hız ayarını yapabileceğim bir program bulamadım? AI Suite sanırım yok yada tam adı nedir?

"Quiet Fan" gibi bir mod açık olabilir, bunu BIOS'tan iptal edebilirsin.
---------------------------------------
"Quiet Fan" nedir?
----------------------------------------
Quiet Fan, bilgisayarınızın fan hızını düşürür ve sessiz olmasını sağlar. Ama bu mod açıkken hem çok ısınır hem de performans kaybı yani FPS sorunu yaşarsınız.
Merhabalar, Dün BIOS içerisine baktım ancak böyle bir ayar sekmesi BIOS içerisinde bulunmuyor. Diğer yandan oyun yada kullanım esnasında asla bir performans düşüşü olmuyor. Ancak internette gezinirken işlemci sıcaklığı 85, oyunlarda ise 100 hatta 102 dereceye geliyor. dediğim gibi asla performans düşüşü yok. sadece bu şekilde giderse ömrünün çok olmayacağını düşünmekteyim. Daha cihaz 8 aylık. şimdi bir servise gideyim diyorum? düşünceniz nedir? gerçekten soğudum bu gaming cihazlardan. öncesinde MSI cihazda GPU 95 derece oluyordu, şimdide bu cihaz???

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı