Asus G75VW (GTX 660M - Ivy Bridge) Almayı Düşünüyorum...

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, forumunuza yeni üyeyim ve 3 yıllık Asus N61VG dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım. Masaüstü bilgisayarım da var fakat masaüstülerden çok dizüstüler ile daha rahat ediyorum. Yani sevmiyorum masaüstüleri. Belki de bu fıtratımda var :) Dizüstü bilgisayarım özellikle oyun yönünden eskidi. Son zamanlarda piyasaya Amerika'da sürülen Türkiye' ye Mayıs ayı sonunda gelecek Asus G75VW Markalı dizüstü notebooku almayı düşünüyorum. Oyuncu olduğumu da söyleyeyim. Bu notebook her şeyiyle güzel görünüyor: Ivy Bridge işlemcisi, 16GB Ram'i, 750GB 7200Rpm'lik HDD'si, 17.3" lik Full HD ekranı, Çift fanı ve dizaynı; fakat ekran kartı beni biraz düşündürdü. Ekran kartı Nvidia GTX 660M. Başlangıçta güzel dursa da aynı bilgisayarın farklı bir modelinde GTX 670M var. Fakat GTX 670 'li notebookta SSD de olduğu için fiyatı 4200 TL civarında. Diğer modeli 2.500 TL civarında. Ürün hâlâ Türkiye stoklarına gelmediği için Pcdepo sitesinden bu fiyatlara ulaşabildim. Bütçem de en fazla 2.700 TL

Sorularımdan biri şu: Eğer Asus G75VW aynı fiyatlarda stoklara gelirse alacağım model 2.500 TL lik model olacak. Sizce GTX 660M çıkmış ve 3-4 yıl sonra çıkacak oyunlarda benim sırtımı yere getirir mi ? Notebookcheck' te kontrol ettim. GTX 670M in ne kadar %20 geride kalsa da, GTX 560M 'i %19, GTX 470M 'i %12, GTX 480M' i %5, masaüstülerde bulunan GTX 550 Ti' yi %1 ile geçmiş ve GTX 570M' in %1 gerisinde kalmış. Futuremark ise Notebookcheck' e göre GTX 660M' i biraz daha kötülemiş diyebilirim. Sizce GTX 660M benim isteklerinmi karşılacayak ve oyunları akıcı bir şekilde Ultra - High seviyesinde oynayabilecek miyim ?

Diğer sorum: Eğer bu ürün Türkiye stoklarına geldiğinde çok daha pahalı olursa alternatif olarak ne almam gerekir ? Ben aslında bir alternatif buldum. Monster P150HM özellikleri ile iyi görünüyor. Sandy Bridge işlemci, 8GB Ram, 500GB 7200Rpm HDD, 15.6" Full HD ekran, AMD Radeon HD6990M ekran kartı ve 2.750 TL fiyatıyla ile iyi görünüyor; fakat bunda da emin olamadığım şey ise Monster' ın ne kadar kaliteli olduğu Yine çift fan da kullanılıyor galiba; ama Monster için gelen yorumların biri birini tutmuyor, kimisi iyi diyor, kimisi berbat... Yöneticileri de olumsuz yorumları kesinlikle reddediyor... Sizin, kalitesi hakkında bir bilginizin olduğunu düşündüm. En azından siz kullanmadıysanız, test etmediyseniz bile bir arkadaşız kullanmıştır diye düşündüm. Sizce Monster iyi mi, yoksa kötü mü ? Soğutması kaliteli mi, değil mi ? Ve eğer bu sorulara cevabınız olumlu yönde ise Monster' ın bu modelini almamı önerir misiniz ?

İşinizi biraz daha kolaylaştırması için bilgisayarların ve testlerin linkini koydum:

Asus G75VW
Asus G75VW Notebook en ucuz fiyat , laptop , notebook , dizüstü notebooklar bilgisayar
Asus G75VW-91084V i7 3610QM Notebook en ucuz fiyat , laptop , notebook , dizüstü notebooklar bilgisayar
Asus G75VW-91084V 17.3" FHD 1920X1080 /3D İ7-3610 16/750G+256SSD GTX670M 3G BLUE-RAY DVD COMBO BT4.0 2.0MP W7P Laptop

MONSTER® Q67P150HM07
MONSTER® Q67P150HM07 15.6" - MONSTER® Notebook » 15.6" P150HM ( HD6990M )

Notebookcheck GTX 660M ve Futuremark GTX 660
NVIDIA GeForce GTX 660M - Notebookcheck.net Tech
NVIDIA GeForce GTX 660M Review - Performance

Notebookcheck GTX 670M ve Futuremark GTX 670
NVIDIA GeForce GTX 670M - Notebookcheck.net Tech
NVIDIA GeForce GTX 670M Review - Performance

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler…:)

Sen de bakmışsın fakat ben de burada ürünün oyun performansını verdim. Performans konusunda varolan oyunlarla ilgili herhangi bir sıkıntı yok. Fakat kimse sana ileride çıkacak oyunları garanti edemez. Yine de sana şunun garantisi verebilirim: bu dizüstü bilgisayarı ileride GTX 680M'e yükseltebilirsin. Buna uygun bir MXM slotu ve yapı ile geliyor cihaz.

Güzel araştırma yapmışsın. Ürün gelince fiyatına göre bakar ve seçimini ona göre netleştirmende yardımcı oluruz ;)

Merhaba,

Bahsettiğin laptopı biraz araştırdım. Özellikle yakındığın ekran kartı(grafik) konusunda iyi sonuçlar alınmış. İncelemeye göre, Crysis 2'yi DirectX 11 açıkken High özelliklerde oynamışlar. Doku(texture) ayarını yüksek çözünürlüklü olarak 1920x1080 olarak oynamışlar ve 45 fps iş görmüş. Bunu mükemmel olarak değerlendirmişler.

Alternatif oyun laptopı olarak ASUS laptop istiyorsan G73JH alabilirsin. Bu cihazda AMD Mobility Radeon 5870 ekran kartı ve Intel Core i7-720QM işlemcisi var. G73JH'de, G75VW'de olduğu gibi 1920x1080p çözünürlük mevcut, işini görebilir. RAM olarak 8GB DDR3 eklemişler, 1000 GB sabit disk... Bu da işini görür gibi.

Recep Baltaş ve Deniz, cevaplarınız için çok teşekkür ederim kafamdaki endişeler yok oldu. Hatta Asus' un GTX680M ile uyumlu MXM slotunun olması da çok hoşuma gitti. İlerde notebook değiştirmek yerine ekran kartı upgrade' i yapmak benim için de daha iyi olacak.

Asus G75VW stokta olmasa da İstanbul Bilişim'de 3300 TL olarak görünüyor ve benim bütçem en fazla 2800 TL kadar. Normalde almak istediğim notebooku alamayacağım için alternatif arıyorum.
Oyuncu olduğumu tekrar söyleyerek bu bilgisayara en iyi alternatifi bulmaya çalışıyorum. Birkaç tane buldum fakat hangisini almalıyım bilmiyorum. Monster ve MSI Sandy Bridge işlemciye sahip ama Lenovo Ivy Bridge işlemciye sahip. Hangi bilgisayar daha iyi olur ve benim oyun işlerimi uzun süre götürür ? Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. :)

Alternatifini aradığım notebook:
MONSTER® Q67P150HM07 15.6" - MONSTER® Notebook » 15.6" P150HM ( HD6990M )

Monster: MONSTER® Q67P150HM07 15.6" - MONSTER® Notebook » 15.6" P150HM ( HD6990M )

MSI(%40 İndirim): MSI GT680-R | Bimeks - Teknolojinin Kalbi Burada Atıyor

Lenovo: Lenovo Ideapad Y580 Core i7 Ivy Bridge Notebook en ucuz fiyat , laptop , notebook , dizüstü notebooklar bilgisayar

Teşekkür ederim merdobaba.
Evet Lenovo gerçekten çok iyi duruyor. Alternatifim bu gidişle Lenovo olacak :) Umarım Asus G75VW PCDEPO'daki fiyatıyla buraya ulaşır. Bu ay sonunda veya Haziran'ın ilk haftasında PCDEPO stoklarına geliyor.

Ayrıca Asus G75VW'nun 3D Vantage programında 3DMARK puanı 12358, GPU puanı 9920 ve CPU puanı 47061 . MSI Afterburner ile Overclock edilince 3DMARK puanı 13147, GPU puanı 10553 ve CPU puanı 50060 oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bakın hangi bilgisayara çok yaklaşmış :) : MONSTER P170HM* KULLANICILARI KULÜBÜ (GUNCEL)

Lenovo ile ilgili bu tip videolar bulursanız yollayın lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı