Ivy Bridge Yükseltmesi Nasıl Yapılıyor?

Yunus Şahbudak

Decapat
Amacım Sandy Bridge olan işlemcimi değiştirip Ivy Bridge İşlemciye geçmek istiyorum oldukça bilgi aldım ama aldığım bilgide bir yerde tıkanıyorum. BIOS Rom dosyası gerekli birkaç video buldum ama olmuyor komut isteminde yapamıyorum.

BIOS update yaptım sürümüm güncel ama rom dosyasını modlamam gerek BIOS gizli menülerini açmam ve işlemci yükseltmelerini kodlamam gerek ne yaptıysam olmadı ubu v.1.65 kullandım ama içine attığımda benim BIOS update için kullandığım A15PG.303 adlı sürüm dosyasını kabul etmiyor. Etse yoluma devam edebileceğim.
Anakart.png
bios.png
Cpu.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios modu normal şartlarda takıldığında çalışabilen ama çalışması engellenmiş işlemciler için anlamlı sadece. Çalışmayacak işlemciyi çalıştırmanı sağlamaz. Çipseti nedir?
çipset burada
uygulayacağım işlemciyi destekliyoR SİSTEMİM AMA sadece bios romu çalıştıramadım

Dosya Ekleri

• cipset güney köprüsü.png
    cipset güney köprüsü.png
    28,1 KB · Görüntüleme: 70
  • cipset kuzey köprüsü.png
    cipset kuzey köprüsü.png
    28,5 KB · Görüntüleme: 70
Mobile Intel® HM65 Express Chipset Ürün Teknik Özellikleri
Uyumlu ürünleri tıkla.

Burada aklındaki işlemci yoktur, Intel listelemede eksik bırakmadıysa bilginde hata olmaCa
Canım kardeşim sen beni anlamamışsın olayım şu; Benim bios rom dosyası elimde ve universal bios update v.1.65 sürümü ile bios rom dosyamı tekrar modlamak istiyorum ama sorun ki dosya uzantım .rom olmadığı için sanırım ki ben öyle düşünüyorum bu sebeple bios dosyamın içine girip update yapamıyorum.. Sorunum bu umarım kendimi anlatabildim. Burada bu programda update yaparken çeşitli modlar girerek işlemci yükseltmesine uygun hale getiriyorsun ve ıvy işlemciye geçişte bios sorunsuz destekleyerek çalışıyor, bu olayı gerçekleştirmek istiyorum.
İlgi ve alakanıza teşekkür ederim Siyah Martı ama konuyla daha bilgili kişiler de beklemekteyim kısacası işlemci yenileyeceğim yani 3. Nesil'e geçiş için önümde bariyer var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı