ASUS, garanti kapsamında macun değişimi yapar mı?

Macunumun kuruduğunu fark ettim. ASUS servise yollasam ücretsiz macun değişimi yaparlar mı?

ASUS servisini bilemem de HP servisinde sürülen macun pek kaliteli bir macun değildi, sıcaklıkları pek etkilemiyordu. Ayrıca bolca sürdükleri için zararı olmasa da işlemcimin ve ekran kartının tüm çevresi macun içerisinde kalmıştı. Şahsen kaliteli bir termal macun alıp izopropil alkolle kurumuş macunu güzelce temizleyip değişimi kendinizin yapmasını tavsiye ederim, hem beklemenize gerek kalmaz hem de sistemi kendiniz temizlediğinizden içiniz de rahat olur. Zor bir işlem değil zaten ufak bir rehber video ile halledebileceğinizi düşünüyorum, biraz maliyeti olabilir sadece o kadar.

Son düzenleme:
ASUS servisini bilemem de HP servisinde sürülen macun pek kaliteli bir macun değildi, sıcaklıkları pek etkilemiyordu. Ayrıca bolca sürdükleri için zararı olmasa da işlemcimin ve ekran kartının tüm çevresi macun içerisinde kalmıştı. Şahsen kaliteli bir termal macun alıp kendinizin yapmasını tavsiye ederim, hem beklemenize gerek kalmaz hem de içiniz de rahat olur. Zor bir işlem değil zaten ufak bir rehber video ile halledebileceğinizi düşünüyorum.
Garantiden çıkar.

Ben kendi tecrübemi paylaşayım. Kargo sürelerini hesaba katmıyorlar ve kurum icinde de ikinci bir servise kargolama durumu yaşanıyor. 3060 Ti ekran kartimi coil whine sesi sebebiyle servise gönderdim. Hiçbir islem yapılmaksızin sadece bu kart saglam demeler 2 ay sürdü.
O sizin hatanız hocam haklarınız var keşke kullansaydınız! 20 iş günü süresi siz ürünü kargoya verdiğiniz tarihten itibaren başlar.

20 işgününü kapsayan süre içinde yetkili servis tarafından tamir edilemeyen, tamir edilmesine karşın garanti süresi içerisinde tekrar bozulan veya tamir edilmesinin mümkün olmadığı bildirilen ürünler için de tüketiciler, şunları talep edebiliyor: Malın bedelinin iadesinin istenmesi, ayıp/ bozuk kısım oranında malın fiyatından indirim talep edilmesi, 30 gün içinde malın yenisiyle veya bir üst modeliyle değiştirilmesi. Satıcı, üretici veya ithalatçı, bu taleplerden tüketicinin seçtiğini yerine getirmek zorunda. Yasa, bu seçeneklerden sadece üçüncüsü için “imkân varsa” ibaresini koyduğundan, değişim satıcının inisiyatifinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı