ASUS garanti süreci ne kadardır?

burak0617

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, oyun esnasında görüntü kesme gibi durumlardan dolayı PSU değiştirdim ancak sorun belli ki ekran kartımdan kaynaklı FurMark testlerinde sıkıntı çıkarmıyor ama CS:GO oynarken bile masaüstüne atıyor veya görüntü kesiliyor. Bende kartımı garantiye vereyim diyorum ama faturası vesaire yok bir arkadaşımdan almıştım kartımı. Bir de bu garanti süreci sizce ne kadar sürer çok uzun sürecekse göndermekten vazgeçebilirim gibi deneyimi olan arkadaşlar var mıdır nasıl bir süreç izlemeliyim?
-Ekran kartı: STRIX 1650 Super.

Servis süreci maksimum 21 iş günü deniyor, fakat genelde o kadar sürmüyor. Ben 2 ay önce RTX 3070 kartımı asus garantisine bırakmıştım ve 2 hafta içinde kartımın raporunu hazırlayıp beni aradılar.

Msi Kombustor testi yapın onda da sorun yoksa ekran kartı arızalı değildir diyebilirsiniz. Ya da başka kart takıp deneyin aynı oyunlarda vs sorun çıkmazsa karttan şüphelenebilirsiniz. Net değil bence karttan olduğu.

Arkadaşlar, oyun esnasında görüntü kesme gibi durumlardan dolayı PSU değiştirdim ancak sorun belli ki ekran kartımdan kaynaklı FurMark testlerinde sıkıntı çıkarmıyor ama CS:GO oynarken bile masaüstüne atıyor veya görüntü kesiliyor. Bende kartımı garantiye vereyim diyorum ama faturası vesaire yok bir arkadaşımdan almıştım kartımı. Bir de bu garanti süreci sizce ne kadar sürer çok uzun sürecekse göndermekten vazgeçebilirim gibi deneyimi olan arkadaşlar var mıdır nasıl bir süreç izlemeliyim?
-Ekran kartı: STRIX 1650 Super.
Bilgisayar bileşenlerinin genelde garanti süresi 2 yıldır, bazıları firmaya özel 3 yıl garanti verirken bazıları 2 yıl normal garanti süresinin yanında +3 ücretli ek yıl garanti süresi sunmaktadır.

Ürünün nereden satın alındığı belli değil mi? oradan bir fatura talep edebilir ve ürünü kayıt ettirdikten sonra hala garanti süresi varsa gönderebilirsiniz.

Ürünün tamir süresi en fazla 30 işgünüdür. Ürün arızasının 15 iş günü içerisinde giderilememesi durumunda, imalatçı-üretici veya ithalatçı; ürünün tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

Ürünün hala garantisi varsa tamire göndermenizi öneririm.

Msi Kombustor testi yapın onda da sorun yoksa ekran kartı arızalı değildir diyebilirsiniz. Ya da başka kart takıp deneyin aynı oyunlarda vs sorun çıkmazsa karttan şüphelenebilirsiniz. Net değil bence karttan olduğu.
Dostum ben PSU değiştirdim RAM değiştirdim SSD değiştirdim tek ekran kartı ve anakart kaldı. :D
@delidolu1adam Bilgilendirme için teşekkürler. Alınan yer itopya.com ordan talep ederim umarım verirler.

Dostum ben PSU değiştirdim RAM değiştirdim SSD değiştirdim tek ekran kartı ve anakart kaldı. :D
@delidolu1adam Bilgilendirme için teşekkürler. Alınan yer itopya.com ordan talep ederim umarım verirler.
Bir şey kaybetmezsin hocam ama yine de sen bilirsin. Genelde 1500-2000 liraya alınmış kartı değişim yerine para iadesi yapıyorlar o yüzden dedim. Geçmiş olsun. Sonucu yazarsan memnun olurum.

Bir şey kaybetmezsin hocam ama yine de sen bilirsin. Genelde 1500-2000 liraya alınmış kartı değişim yerine para iadesi yapıyorlar o yüzden dedim. Geçmiş olsun. Sonucu yazarsan memnun olurum.
Dediğiniz testi yaptım ama her hangi bir kapanma ve ya uyarı almadım. Birde ücret iadesi, ürünün alındığı günün fiyatını mı iade ediyorlardır ?

Dediğiniz testi yaptım ama her hangi bir kapanma ve ya uyarı almadım. Birde ücret iadesi, ürünün alındığı günün fiyatını mı iade ediyorlardır ?
Ben kartı başka bir PC'ye takıp aynı oyunlarda denemenizi sıkıntı çıkarmazsa kartın sağlam olduğunu kabullenmenizi öneririm. Ayrıca başka bir kart bulup kendi PC'nizde aynı oyunlarda denemenizi sorun oluyorsa zaten kartta sıkıntı yoktur. 1399'a alındıysa o kadar para iadesi kart sahibinin kartına yapılır size sormayabilirler bile. Karar sizin kolay gelsin. O program iyidir sıkıntı olsa gösterirdi bu arada. Oyunlar gğncellemeler bir sürü faktör var kartı bu şekilde elersiniz garanti olayını en son çare olarak düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı