ASUS garantiden gelen anakartın onarımı yapılmamış

NITRO

Hectopat
Makaleler
4
ASUS'a RAM slotu sorunu yüzünden gönderdiğim anakart bugün elime ulaştı. Sorun olarak CPU slotunun bozuk olduğunu ve bunun direkt olarak RAM'ler ile alakalı olduğunu bildirdiler. 147 TL karşılığında CPU slotunu değiştirttim. Her şeyi takıp çalıştırdığımda bilgisayarım garantiye göndermeden önce nasıl savsak savsak çalışıyorsa aynı durum devam etmektedir. Yine RAM'lerden 1 ve 3. slottakileri çıkardığım zaman bilgisayarımın çalışması düzelmektedir.

Sorunum özetleyecek olursak şu idi; Corsair RGB Pro 4x8 3200 MHz'de oyunlar açılmıyor, programlar yüklenmiyor veya açılmıyor, bilgisayar sürekli mavi ekran veriyordu. 1 ve 3. slot RAM'leri söktükten sonra düzeliyordu. Buna çözüm olarak ASUS CPU slotu bozulmuş değişmesi gerekli dedi, nitekim değiştiler.
Bu akşam kaydı ike yine 4x8 32 GB 3200 MHz RAM'leri taktığımda aynı durum mevcut. Az önce 1 ve 3. slotu söküp açtım ve tıkır tıkır çalışmaktadır.

ASUS tarafından kandırılmış ve kazıklanmış hissediyorum. O bana resmini gönderdikleri bozuk slotlu anakart ki sadece CPU slotu görünmekteydi Zoom yapılmış halde, bana ait olmadığını sırf para koparmak için yalandan orası bozulmuş burası bozulmuş diye işlem yaptıklarını ve asıl sorunumu halletmeden geri gönderdiklerini düşünüyorum. Sizce bu saatten sonra ne yapmalıyım? 1 ay daha bilgisayarsız kalırsam sıkıntıdan patlarım. Aynı zamanda takip etmem gereken işlerim de var.

Elinizdeki bellekleri satın ve 2x16 GB bellek alın.

XMP açmadan kullandığınız zaman da aynı hataları alıyor musunuz?
Evet karşılaşıyorum. XMP kapalı olsa bile 4x 8 'de sorun çıkıyor. RAM'lerde sorun yok, hepsini gerek tek tek gerek dual 2 ve 4. slotlarda denedim sorunsuz çalışmaktalar. Ne yapacağımı bilmiyorum, eskiden 2x16 toplşam 32 GB 3000 MHz vardı onlar da 2 ve 4. slotlarda sorunsuz çalışıyordu. 1. ve 3. slotlarad sorun var işte ve Asus bunu anlamamakta diretiyor.

Sizce ne yapmalıyım? Tekrar servise göndermeye değer mi? Mail atıp mağduriyetimi bildireceğim ve pazartesi günü arayacağım da zaten.

Geri
Yukarı