ASUS GeForce GT1030 vs ASUS Phoenix vs PNY

Mordacaix

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar GT 1030 GDDR5 2 GB ekran kartı alacağım ama 3 tanesi arasında kaldım. Hangisi performans açısından daha iyi? Linkleri atıyorum.

Phoenix modeli daha üst düzey soğutmaya sahip diğer ekran kartlarına göre. Bu yüzden diğerleri 35 40W tüketirken Phoenix modeli 50 75W civarına tüketebilir ve OC modeli ayrıca. RX 550 Phoenix modeline sahibim 55W tüketiyor OC ile.
NVIDIA kartlarının geneli 75W tüketiyor.

En ucuz olanı al geç. Kart aynı kart, bir performans farkı olmaz. Pasif soğutucu ile bile kullanılan bir kartta tüm fan tipleri rahatça iş görüyor.

Yani PNY markalı olanı alsam FH4 GTA 5 Valorant FIFA 22 gibi oyunları rahat oynatır mı
Sistemim
4x2 8 GB DDR3 1333MHz RAM.
Intel Xeon X3440 işlemci.
Anakart Intel H55 1156 pin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aralarındaki farklar bunlar. Eğer OC modeli alırsanız daha fazla OC yapabilirsiniz. Ama normal modeli kısıtlı kullanırsınız.

Kardeşim FH4'te GT1030 ile düşük VRAM uyarısı alıp droplanma sorunu yaşıyordu. Haricinde sorun yaratmaz. Phoenix modeli daha iyi ancak aradaki fiyat farkına değmez. Eğer ki DisplayPort kullanan bir monitörünüz var ise uygun fiyatlı olan ASUS modeli daha iyi bir tercih olur. Monitörünüz DVI ya da HDMI ise PNY tercih edilebilir.

Kardeşim FH4'te GT1030 ile düşük VRAM uyarısı alıp droplanma sorunu yaşıyordu. Haricinde sorun yaratmaz. Phoenix modeli daha iyi ancak aradaki fiyat farkına değmez. Eğer ki DisplayPort kullanan bir monitörünüz var ise uygun fiyatlı olan ASUS modeli daha iyi bir tercih olur. Monitörünüz DVI ya da HDMI ise PNY tercih edilebilir.
monitörüm bu
@Mordacaix oynatabilirsin. İşlemcin takılmadığı sürece GT 1030 GDDR5 performansı neyse onu alacaksın. 2x4 GB RAM iyi bir miktar çift kanal bant genişliği için.

İşlemcim Intel Xeon X3440 sizce sorun oluşturur mu?

Monitörüm bu.

İşlemcim Intel Xeon X3440 sizce sorun oluşturur mu?

İşlemci bu karttan daha iyilerini de sorunsuz taşır. Ancak bu monitör VGA bağlantıya sahip. Her durumda da VGA'dan HDMI'a aktif çevirici kullanmanız gerekecek. Yani hangi kartı aldığınız çok fark etmez, ben yine de DisplayPort kullanan modeli ileri dönük olarak tavsiye ederim. Yeni bir monitöre geçtiğinizde işinize yarar.

İşlemci bu karttan daha iyilerini de sorunsuz taşır. Ancak bu monitör VGA bağlantıya sahip. Her durumda da VGA'dan HDMI'a aktif çevirici kullanmanız gerekecek. Yani hangi kartı aldığınız çok fark etmez, ben yine de DisplayPort kullanan modeli ileri dönük olarak tavsiye ederim. Yeni bir monitöre geçtiğinizde işinize yarar.

Hocam şimdi DisplayPort olayını pek anlamadımda ben size şöyle söyleyim bende mavi VGA kalosu var bir sonra monitorun arkasına güç kablosu gibi bir şey takıp bir de onu üçlü prize takıyorum bu DisplayPort mu?

Yani ilk attığım linktekini mi alayım

Yeni konular

Geri
Yukarı