ASUS GeForce TUF RTX3060 nasıl?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
ASUS'un TUF serisinden 3060 12 GB aldım linki aşağıda sizce bu ekran kartı nasıl şu anda kargo da 18 Ocak'ta teslim edilecek yorumlarınız nelerdir?

İkinci sorum da şu bağlantı sayısı PCI Express 4.0 diyor ekran kartında ama benim anakartım da şöyle bir açıklama var sorun yaşar mıyım?

Slots.

• 1 X PCI-e 3.0 X16 slot.
- Supports X 16 Speed with Ryzen series processors.
- Supports X8 Speed with amd® ryzen™ with radeon™ Vega Graphics and a-series / athlon™ X4 processors.
- Supports X4 Speed with amd® athlon™ with radeon™ Vega Graphics processors.
• 1 X PCI-e 2.0 X16 slot (supports X4 mode)
• 2 X PCI-e 2.0 X1 slots*

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci sorum da şu bağlantı sayısı PCI Express 4.0 diyor ekran kartında ama benim anakartım da şöyle bir açıklama var sorun yaşar mıyım?

Slots.

- Supports X8 Speed with amd® ryzen™ with radeon™ Vega Graphics and a-series / athlon™ X4 processors.

PCI-e slotları geriye dönük uyumlu çalışabilir, yani bu konuda takılmana gerek yok.

TUF serisinin soğutma bloğu 3000 serisinde neredeyse ROG'ler ile yarışacak düzeyde. İyi bir soğutma performansı alırsın yani kasan da iyi olduktan sonra.

ASUS'un TUF serisinden 3060 12 GB aldım linki aşağıda sizce bu ekran kartı nasıl şu anda kargo da 18 Ocak'ta teslim edilecek yorumlarınız nelerdir?

Slots.

Gayet stabil ve serin bir kart. TUF serisi RTX30 serisiyle çok başarılı durumda. Güzel tercih.

Kart iyi, yalnızca foruma bir ürün hakkında danışmak istiyorsan, satın alma öncesi daha iyi bir tercih olur. Ürünün kötü veya uyumsuz olması durumlarında iade ile uğraşman gerekmez.

PCI-e slotları geriye dönük uyumlu çalışabilir, yani bu konuda takılmana gerek yok.

TUF serisinin soğutma bloğu 3000 serisinde neredeyse ROG'ler ile yarışacak düzeyde. İyi bir soğutma performansı alırsın yani kasan da iyi olduktan sonra.
Ben biraz araştırdım açıkçası da PCI EXP 3.0 da dar boğaz yapıp %50 performans farkı oluyormuş. Bu ekran kartı 4.0 PCI EXP istiyormuş mecbur yarın gidip yeni anakart almayı düşünüyorum sence bu nasıl.

Ben biraz araştırdım açıkçası da PCI EXP 3.0 da darboğaz yapıp %50 performans farkı oluyormuş. Bu ekran kartı 4.0 PCI EXP istiyormuş mecbur yarın gidip yeni anakart almayı düşünüyorum sence bu nasıl?

Öyle bir şey yok. O zaman 6600 XT'yi B450 ile kullananların şu an sızlanmaya başlaması gerek.

Anakart da çok iyi değil fiyatına göre bu arada.

Az koyup alsan pişman olmazsın.

Geri
Yukarı