ASUS GL-553VD İncelemesi

Bu konuda sizinle birlikte ASUS'un oyuncular için tasarladığı GL-553VD modelini inceleyeceğiz. İlk başta bu bilgisayarın özelliklerine biraz bakalım;
İşlemcisi 7. nesil bir işlemci. 7700HQ 2.80 GHz. Birçok gaming notebook'un aksine bu cihazda 7700HQ kullanılmış.
Ekran kartımız ise NVIDIA'nın GTX 1050 4 GB 128 Bit.
RAM'lerimiz 16 GB 2400 MHz.
1 TB Hard disk ve 128 GB SSD'de bu cihazın içerisinde.
Ekran çözünürlüğü ise FULL HD 1080p.
Bilgisayar beni sıcaklık bakımından da tatmin etti. Rise of the Tomb Raider oyununda 1080p çözünürlükte high ayarlarda 75 derecenin üstünü görmedi. GTA 5 high/ultra ayarlarda ise 79-81 derece arasındaydı. (Hiç bir oyunda 81 derecenin üstünü görmedi.)

Gelelim herkesin aklındaki soruya;
Acaba bu bilgisayar "...." oyununda kaç FPS verir???
Ortalama izlenimim sonucunda(High/Ultra ayarlar ve 1080p çözünürlükte);
  • GTA5 75 FPS
  • Resident Evil Biohazar 130 FPS
  • Max Payne 3 110 FPS (Bundan emin değilim. çünkü oyun ieçrisidne 300 lerede çıktı 50lerede düştü)
  • Rise of the Tomb Raider 45 FPS(Sizi yanıltmasın. Oyunu bitirdim ve herhangi bir takılma asla ve asla yaşamadım.)
  • CS:GO 200 FPS
  • LoL +150 FPS

Bilgisayar bu şekilde arkadaşlar. Forumda da cihazı soranlar olmuş. Kesinlikle tahmini sayılar değildir. Bu yazıyı da size bu cihazdan yazıyorum. %100 denenmiş ve kesin sonuçlardır. Ülkemizdeki taksit sıkıntısından dolayı ben cihazı 7600 TL'ye aldım. Teknosa'da 6259 TL fakat Teknokredi çekerek aldığım için faizle birlikte 7600'e mal oldu. Fakat değer mi? Değer. Tam bir "oyun canavarı". Denememi istediğiniz oyunlar varsa yorumlara yazarsanız deneyebilirim.
asus-rog-strix-gl553v-206804.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel konu tebrik ederim. Lakin kuzenimde aynı PC'ye sahip ama cs goda bahsettiğiniz ayarlarda 180 140 arası alıyor ve sıcaklığı 90 dereceyi buluyor. Bu yüzden laptobuçok beğenmedi geri iade isteyecekdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. 7600 liraya 1060 belki 1070'li bilgisayar alınabilirdi.
Haklısınız. Ama maalesef ülkemizde taksit imkanı yok. Mecburen daha pahalı fiyata taksitli almak zorunda kaldım. Açıkçası benimde içime oturdu ama yapacak bişey yok.

Güzel konu tebrik ederim.Lakin kuzenimde aynı pc ye sahip ama cs goda bahsettiğiniz ayarlarda 180 140 arası alıyor ve sıcaklığı 90 dereceyi buluyor.Bu yüzden laptobuçok beğenmedi geri iade isteyecekdi.
Bendeki değerler dediğim şekilde. Sanırım fabrika hatası vardır. Kulağada garip geliyor bu özelliklerde 140-180 fps. Fan hızını 0'a alın. 0=Otomatik. Eğer fan hızını arttırırsa fps'te düşüşler yaşaması normal bişey. Her zaman fan hızı 0 olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı