Çözüldü Asus GL502vs için MacOS kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merloth

Hectopat
Daha fazla  
Yeni aldığım Asus dizüstü bilgisayarıma macOs yüklemek istiyorum. Ancak araştırmalarıma rağmen bir konuya açıklama getiremedim. Bu cihazda optimus yok. Bu nedenle kurulum rehberlerinde anlatılan, başlangıçta nvdia kextlerini sil gibi adımları atlamalı mıyım bilemedim. Ayrıca Sierra 10.12.4'ü indirdikten sonra denilenleri yapmama rağmen kuruluma başlarken siyah ekran üzerinde girilmez işareti ile karşılaşıyorum. İstediğim bu cihaza başarılı bir şekilde kurulum yapmam için ilk adımları öğrenmek. Teşekkürler

Özellikleri ;
  • Intel Core™ i7 7700HQ işlemci
  • GTX 1070 8 GB GDDR5
  • 16GB RAM
  • Qualcomm Atheros QCA9377 Wireless

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes gibi rehberlerle başlayın. Cihazı profesyonel işlerde mi? Örneğin Final Cut gibi... kullanacaksınız. Yoksa eğlencesine mi kurmak istiyorsunuz?

Herkes gibi rehberlerle başlayın. Cihazı profesyonel işlerde mi? Örneğin Final Cut gibi... kullanacaksınız. Yoksa eğlencesine mi kurmak istiyorsunuz?
Çizgi film ve animassyon okuyorum bu nedenle ileride programlar işime yarayacak.
Sistemine uygun config dosyası kullanın.
Sierra 10.12.4 rehberinde verilen config.plist i mi indirmeliyim ? Yani sistemime göre nasıl özelleştirebilirim ya da sistemime uygun olanı nerede bulabilirim ?

Selamlar.
Öncelikle bir kaç belirtmem gereken bir şey var. Çift ekran kartlı sistemler öncelikle enerji tasarufu için kullanılmaktadır. Dizüstü sistemlerin günlük kullanımda batarya performansını arttırması için kullanılmaktadır. GTX1070 gibi bir GPUya sahipsiniz fakat üzülerek söylüyorum HD630 dahili grafik yongasını kullanmak zorunda kalacaksınız. Hemen hemen NVidiayı kullanmak imkansız bir halde şuan. Sebebi ise bilgisayarının ekranına, hatta HDMI ve Display Portta dahil görüntü dahili grafik yongasının üzerinde ki köprüden geçiyor ve görüntü ekrana gelene kadar dahili grafik yongasında ayıklanıyor
yani Nvidia görüntüyü anlık olarak render ederken dahili grafik yongası bu görüntünün sana ulaşması için ön ayak ve bir köprü oluyor. Kimi sistemde BIOS'dan dahili ekran kartını devre dışı bırakabiliyorsun ama senin sistemin için aynısını söyleyemeyebilirim. Animasyon ve 3D işler için uğraşacağım diyorsun fakat HD630 pek yeterli olabilir mi tartışılır.

MediaFire
Bu config dosyasını CLOVER klösründeki config dosyası ile değiştirip dene.
Tamamdır, deneyip yazarım teşekkürler.
Selamlar.
Öncelikle bir kaç belirtmem gereken bir şey var. Çift ekran kartlı sistemler öncelikle enerji tasarufu için kullanılmaktadır. Dizüstü sistemlerin günlük kullanımda batarya performansını arttırması için kullanılmaktadır. GTX1070 gibi bir GPUya sahipsiniz fakat üzülerek söylüyorum HD630 dahili grafik yongasını kullanmak zorunda kalacaksınız. Hemen hemen NVidiayı kullanmak imkansız bir halde şuan. Sebebi ise bilgisayarının ekranına, hatta HDMI ve Display Portta dahil görüntü dahili grafik yongasının üzerinde ki köprüden geçiyor ve görüntü ekrana gelene kadar dahili grafik yongasında ayıklanıyor
yani Nvidia görüntüyü anlık olarak render ederken dahili grafik yongası bu görüntünün sana ulaşması için ön ayak ve bir köprü oluyor. Kimi sistemde BIOS'dan dahili ekran kartını devre dışı bırakabiliyorsun ama senin sistemin için aynısını söyleyemeyebilirim. Animasyon ve 3D işler için uğraşacağım diyorsun fakat HD630 pek yeterli olabilir mi tartışılır.
Peki bu benim sistemim için geçerli mi ? Sormamın nedeni şuan kullandığım cihazda optimus olmaması yani sürekli nvdia kullanılıyor diye okumuştum sanırım.

MediaFire
Bu config dosyasını CLOVER klösründeki config dosyası ile değiştirip dene.
Boot macOS from Mac_os installer i seçtikten hemen sonra apple logosu geliyor ve öylece kalıyor. Sorun nedir acaba?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı