ASUS X555LNB macOS kurulumu

Emie

Hectopat
Makaleler
1
ASUS X555LNB model bilgisayarımda:
İşlemci: i5 5200U.
RAM: 4 GB 1600MHz.
Ekran kartı: GeForce GT840M ve Intel HD Graphics 5500.
Kablosuz adaptörü: Broadcom.
Bulunmakta. Mac bilgisayarlara olan merakım ancak ekonominin el vermemesi sebebiyle bu yöntemi tecrübe etmeyi istedim. Ancak kafama takılan sorular var.

1) Bu dizüstü bilgisayara Hackintosh işlemi yapılır mı? Yapılıyorsa hangi sürümü yapılmalı?
2) Birkaç konuda NVIDIA kartın çalışmadığını duydum. Doğru mu? Bu konuya yeni bir çözüm geldi mi?
3) Performans düşer mi? Daha mı iyi performans alırım?
4) Bu adaptör ile kablosuz kullanabilir miyim?

1) Evet yapılır fakat NVIDIA ekran kartınızı kullanamazsınız.
2) Optimus desteklenmiyor, çözümün geleceğini sanmıyorum.
3) Eğer SSD varsa bilgisiyarınızda günlük kullanımda performans olarak Windows ile fark olmaz.
4) Adaptör derken Wi-Fi adaptörünüzü kast ediyorsanız tam modelini vermeniz gerek.

Teşekkürler hocam. Son bir sorum var. SSD'yi bölsem, diğer kısma macOS kursam, günlük işlerde macOS açsam oyun oynayacağım zaman Windows açsam. Böyle bir şey mümkün müdür?

Teşekkürler hocam. Son bir sorum var. SSD'yi bölsem, diğer kısma macOS kursam, günlük işlerde macOS açsam oyun oynayacağım zaman Windows açsam. Böyle bir şey mümkün müdür?
Mümkün, fakat ilk önce macOS kurmanız gerek. Ayrıca NVIDIA ekran kartınız sıkıntı çıkarabilir çünkü macOS'ta entegre ekran kartınızı kullansanız bile NVIDIA arkaplanda çalışıyor olabiliyor. Daha detaylı bilgiyi @Yiğit Gençer hocam verebilir.

Mümkün, fakat ilk önce macOS kurmanız gerek. Ayrıca NVIDIA ekran kartınız sıkıntı çıkarabilir çünkü macOS'ta entegre ekran kartınızı kullansanız bile NVIDIA arkaplanda çalışıyor olabiliyor. Daha detaylı bilgiyi @Yiğit Gençer hocam verebilir.
Boot Argümanlarına "nv_disable=1" komutu eklendiği zaman macOS üzerinde NVIDIA ekran kartı devre dışı kalır.

Hocam çok soru sordum biliyorum :D . Ancak bu son sorum. Acaba Windows'u silmeden macOS kurma şansımız var mı? İlla önce macOS sonra Windows olmak zorunda mı?

Hocam çok soru sordum biliyorum :D . Ancak bu son sorum. Acaba Windows'u silmeden macOS kurma şansımız var mı? İlla önce macOS sonra Windows olmak zorunda mı?

İlk Windows daha sonra macOS yapabilirsiniz ama o yöntemle Apple genişletilmiş günlüklü kullanacağınız için kesinlikle yeni sürümlere güncellerken sorun çıkartır.

Yeni konular

Geri
Yukarı