Asus GL551JM-DH71 vs MSI GE60 2PC-400XTR Apache

@guys Hayır dostum turbo fan sadece fanı normalden biraz daha hızlı döndürüyor. Hiç yavaşlamadan ve durmadan. Yani tam kapasite çalışıyor fan, normalde ısınsa bile çıkmayacağı hıza çıkıyor.

Bu arada @Silinen üye

4 gb lık model gdrr3. Tr de 2 gb lık gdrr3 görmedim.

İkiside Maxwell mimarili yani. Forumda Asus modelin incelemesini yapan arkadaş Hdd'nin gayet iyi performans gösterdiğini yazmış. SSD'yi çok aratmayacağını da yazmış yanlış hatırlamıyorsam. Öyleyse ben tercihimi Asus modelden yana kullanacağım biraz da tasarımına bakarak. Beni idare edeceğini düşünüyorum HDD'nin şimdilik. İleride zaten kesin olarak SSD taktırırım. Birde ben Laptoplar için boyutlandırılmış SSDleri en uygun fiyata nerede bulabilirim?

Msi için yani mSata SSD için Vatanda var. Marka belli Kingston. Başka marka yok Türkiye'de zaten mSata SSD...

Birde @Deus Mortuorum , 7200 RMP HDD varsa oyunda HDD-SSD farkı fps ye yansımaz. Ancak diğer herşeyde SDD yi hissedersin gerek kopyalama, oyun yükleme, pc açılma süresi vs vs...

Son düzenleme:
Dostum bir bilgim yok, oyun özürlü olmadıkça daha götürür, üzmedi şuana kadar beni. Ultra takıntın yoksa uyar sana.

Bir örnek:

Cod Aw - Ultra, ssao 1080p (55-60 fps)
Gta ıv - high, 1080p (Az kasıyor özürlü oyun) (kaç fps bakmadım.)
Dying light - Medium, aa açık, oa açık, dof kapalı, 1080p (Az biraz özürlü oyun) (35-55 fps)
FC4 - High, 900p, ssao, god rays kapalı (35-45 fps)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı