Asus GL551JM-DH71 vs MSI GE60 2PC-400XTR Apache

Deus Mortuorum

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523300818
Bu iki laptop arasında kaldım arkadaşlar. Bilgisayar bölümü veri tabanı dalı öğrencisiyim ve bölümüm üzerinden okumak istiyorum. Alacağım bilgisayarda oyun da oynayacağım elbet. Özellikle Crysis, Battlefield, Sniper Elite, GTA 5, Watch Dogs gibi oyunları sorunsuz oynamak istiyorum. Ultra takıntım yok. Orta veya yüksek ayarlarda oynatsa benim için yeterli olur. Mart ayına kadar bilgisayar almam gerek. Bu iki PC'den hangisi benim için daha uygun olur?

www.istanbulbilisim.com.tr: Asus GL551JM-DH71 Notebook 3.297,03 TL En Ucuz Fiyatı

http://www.sanalmarketim.com/msi-ge60-2pc400xtr-apache-core-i74710hq-8gb-128gb-ssd--1tb-gtx850m-2gb-156-full-hd-freedos-hediyeli/p_56706/

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada şunu da belirteyim Asus alırsam yazın SSD taktırabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gtx 850m ile 860m arasında çok fazla bir fark yok. Kağıt üsütünde Asus daha iyi ama. SSD illaki takarsın ama optik okuyucuyu sökmen gerekir tabi Asus ta mSata portu yoksa. (Ya da boş yer) Misal MSI da mSata portu var. SSD siz bir model alsan bile takabilirsin SSD. (mSata olmak koşulu ile)

Gtx860m modelinin Maxwell mimarisi kullandığını biliyorum msi da kepler kullanıyor sanırım. Uzun süreli kullanımda Maxwell daha iyi olur diye düşünüyorum. Birde şunu sormak istiyorum çift veya tek fanlı mı olduklarını bilmiyorum o konuda yardımcı olabilir misiniz?

GTX 850M in her modeli gdr5 değil. Gddr5 olan modeli ile gtx860m ile arasında pek fazla fark yokmuş ama gddr3 olan gtx850m ile gtx860m arasında çok performans farkı varmış. Şahsen bende Asus taraftarıyım. 1TB lik HDD yi depolama olarak kullanırsın optik okuyucuyu ne kadar kullanacaksın sanki.. onu da söküp sistem ve bazı ağır oyunlar için bir SDD takarsın. Şahsen ben Asus Türkiye garantili olan modeli geldiği zaman gl551 i alıp öyle yapmayı planlıyorum..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı