ASUS GL752VL Oyunlarda FPS Düşüşü

Tyrnora

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Restoratör
Konu başlığında belirttiğim gibi oyunlarda FPS'im yüksek lakin arada bir FPS örneğin 50'den 18 düşüyor. 5 saniye civarı bir sürede tekrar yükseliyor. GTA V'e ilk girdiğimde ayarlar neredeyse ultradaydı ve 60 FPS alıyordum. Oynadıkça fark ettim arada FPS'im düşüp yükseldi. Aynısı Rust, 7 Days To Die'da oluyor. Bunların haricinde Rocket League ve CS GO oynuyorum onlarda hiçbir sıkıntı olmuyor. Altıda ısınmıyor. Ekran kartlarım da aktif, Windows, işlemci, ekran kartı driverlarımda güncel. NVDIA ayarlarını FPS'e de getirdim. Oyunlarda grafik falanda düşürdüm. @Recep Baltaş @Ali Güngör

ASUS GL752VL
4GB NVDIA GeForce GTX965M
Intel HD Graphics 530
Intel Core i7 6700 HQ 2.6 GHz Turbo ile 3.5 GHz
16 GB RAM
Windows 10 64 bit
1 TB HDD + 128 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın Sıcaklığından Kaynaklanıyo Olabilirmi ?
Çoğu kişi bu modelin ısınma problemi var diyor. Evet biraz sıcak ama mesela şuan AutoCad ve SketchUp açık 50-53 derece (işlemci ve GPU). Değerler gayet normal. Bence 2 tane fan var verimli çalışmıyorlar. bilgisayar zorlandığında fan sesi duyulur duyulmuyor.

Aynı Pc anı sorun bende de var.Gerçekten çok can sıkıcı.4900 TL vererk aldığım sistemde doğru düzgün oyun oynayamıyorum.Ani fps düşüşleri oyun kefyini mahfediyor.Aldığıma pişman oldum.

Ben garantiye gonderdim para iadesi ya da yenisini verelim dediler. Yenisini istedim ondada sorun çıktı garantiye verdim iade ettim bu sefer ve monster aldim gayet memnunum. Asus' da cihazında parça değişimi olmamışsa 6 aya kadar iade hakkınız var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı