ASUS GL752VL GTA5 Düşük FPS Sorunu

Hocam öncelikle çok teşşür ederim. Ben internette araştırdığımda fan hızını programla arttırmak ya da azaltmak diye bir yoktur deniyordu. Bir sıkıntı olur mu?
Faz hızını artırmak diye bişey var. Eski bilgisayarımda yükseltiyordum. %100 fan hızında çok uzun süre ve sürekli (mesela her gün 6-7 saat) kullanmak zarar verebilir ama GTA felan oynayacağınız zaman fanı %70-80 e almanız bir sıkıntı olmayacaktır.

Doğrusu asusun fanlarında gerçekten sıkıntılar var. Ben de X550VX kullanıyorum cıhaz ısınıyor ama fan sanki internette geziyormuş gibi çalışıyor. Ama ben fps düşüşü yaşamadım

Faz hızını artırmak diye bişey var. Eski bilgisayarımda yükseltiyordum. %100 fan hızında çok uzun süre ve sürekli (mesela her gün 6-7 saat) kullanmak zarar verebilir ama GTA felan oynayacağınız zaman fanı %70-80 e almanız bir sıkıntı olmayacaktır.
Fan hızını göremedim ne kadar devirde döndüğünü nasıl görebilirim.

Fan hızını göremedim ne kadar devirde döndüğünü nasıl görebilirim.
Kaç devirde döndüğünü nasıl görebilirsiniz bilmiyorum ama işaretlediğim yerde yazması lazım.
Adsız.png

Kaç devirde döndüğünü nasıl görebilirsiniz bilmiyorum ama işaretlediğim yerde yazması lazım.Eki Görüntüle 177691
Şuan Oto da olduğu için sanırsam gözükmüyor. Ama sürekli değişen bir şey yazması lazım ayrıca oradaki yüzde bizim % kaç arttırdığımızı gösteriyor :) Neyse yapcak bişey yok. Çok teşşükkür ederim her şey için :)

Olmuyor mağlesef.

Asus'un gpu tweak 1 programını indirirseniz orada fan ayarlarını yapabilirsiniz. Benim elimde g750js var onda kullanıyorum. Bir deneyin belki sizinkinde de işe yarar. Benim bilgisayarın kendi programı, asus programı sonuçta işe yarayabilir. Ben pek kullanmaya gerek duymuyorum çünkü fanları gayet yeterli çalışıyor bilgisayarımın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı