ASUS GL752VL Oyunlarda FPS Düşüşü

Arkadaşlar üzerinden uzun zaman geçti biliyorum; ama önemli bir sorunum çıktı. FPS düşüşünü bir şekilde önlemiştim ve bilgisayarımı normal bir şekilde kullanmaya devam ediyordum. Pek bir sıkıntı yoktu, sonra bilgisayarımın oyunlardaki performansının (FPS'in) düştüğünü farkettim. Şu an neredeyse yarı yarıya daha az performans almaktayım. İki bin on yedi yılında UserBenchmark sitesinden sitemimi test edip ve sonucu kaydetmiştim. Bugün de test edip karşılaştırdım ve ekran kartı performansında gözle görülür bir düşüş olduğunu gördüm. Sorunu uzun süredir araştırıyorum ve şu ana kadar da düzeltebilmiş değilim. Sistemim başlıktaki gibi (Asus GL752VL), siz Asus GL752VL kullanıcılarından yardım bekliyorum. Oyunlarda -özellikle GTA V, Rainbow Six Siege ve CS: GO- aldığınız performansı bana bildirebilir misiniz? Eğer zamanınızı ayırabilirseniz çok minnettar olurum.

2017 yılındakii userbenchmark testime göre sistemimin benchmark sonuçları böyle:

UserBenchmarks: Game 34%, Desk 57%, Work 43%

Bugün test ettiğim sistem sonuçlarım ise böyle:

UserBenchmarks: Game 31%, Desk 64%, Work 47%
Burada görüldüğü gibi ekran kartı performansının 1,5 sene içinde performansı azalmış ve diğer örneklerin performansından daha az performans göstermekte.

YouTube'da gördüğüm 965M kullanıcılarının FPS değerleri ise böyle ve benzer sistemlere sahip olmamıza rağmen benim bilgisayarımın performansının açık ara farkla üzerinde duruyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı