Asus GPU Yeşil Görüntü Sorununa Servis Sorun Yok Diyor

Onurzengn060

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım sürekli yeşil ekran verdiği için garantiye gönderdim, eskiden de göndermiştim bir şey yok deyip geri göndermişlerdi. Ben de tekrar bir USB'nin içine fotoğraf ve video ekleyip tekrar gönderdim. 3 gün sonra beni aradılar ve benim bahsettiğim sorunları göremediklerini söylediler. Ben de zaten oradaki VRM sıcaklıklarına bakarsanız sorunu anlarsınız dedim. Yetkili kişi de inatla biz testlerimizi yaptık bir sorun bulamadık diyor. Ben de o testleri bana da atın ben de göreyim o zaman dedim. VRM sıcaklıklarının görüntüsünü alın atın dedim. Eğer kartım aynı şekilde gelirse Hakem Heyetine başvuracağımı söyledim. Onlar da tekrar test edeceklerini söylediler. Bu noktadan sonra benim ne yapmam gerekiyor?
Not: Şu an başka bir ekran kartı kullanıyorum, bu tür sorunlara hiç vermedi.
  • Ekran kartım: Asus R9 380 2GB

asus1-1519649419.jpg asus2-1519649495.jpg asus3-1519649591.jpg asus4-1519649649.jpg

3 kez aynı sorundan gidip geri dönerse, otomatik olarak iade ve değişim hakkınız doğuyor. Bu sayı tutmasa bile, servis kağıtları ve elinizdeki görüntüler ile Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurabilirsiniz.

Ekran kartınız bariz olarak arızalı. VRM bileşenlerinin sıcaklığından ve kararsızlığından dolayı GPU çekirdek sürücüsü hatası almışsınız. Sms Infcomm çok dengesiz teknik elemanlara sahip sürekli aynı muhabbeti yapıyorlar. Arkadaşın belirttiği gibi kart aynı sıkıntıdan 3 kere teknik servise gidip dönerse yasal olarak değişim ve iade hakkınız oluyor. Eğer Asus size bu hakkı tanımazsa tüketici hakem heyetinden kesin olumlu bir sonuç ile dönebilirsiniz.

Geçen aradığımda bana test sonuçlarını göndereceklerini söylediler göndermediler. Ben adama diyorum 120 130 derece VRM sıcaklığı normalmi diye adam değil tabiki ama biz burda göremediğimiz için işlem yapamıyoruz diye bozuk plak gibi tekrarlıyor. Bizim burda görmemiz lazım ki ona göre işlem yapalım diyor. Ben her bilgisayarı açtığımda alıyordum orda çıkmaması imkansız. VRM sıcaklıklarına baksalar görecekler sorunu. Birde burda arkadaşlarımız online oyunlar oynadı bir sorun çıkmadı oynadığınız oyunlarla alakalı olabilir dedi. Bende her türlü oyunda alıyorum bu tip sorunları dedim. Bir arkadaşımız prizle ve monitörle ilgili yazı yazmış. Onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum başka ekran kartı takıp kullandım bir sorun çıkmadı. Ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. Teşekkür ederim cevaplarınız için. Gelişmeleri aktaracağım.

Bir arkadaşımız prizle ve monitörle ilgili yazı yazmış. Onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum başka ekran kartı takıp kullandım bir sorun çıkmadı.
Yine de denemeniz lazım yakınlarınızda varsa. Diğeri de dediğim gibi deneyin. Hala sorun aynıysa ekran kartı bellek problemi.

Yine de denemeniz lazım yakınlarınızda varsa. Diğeri de dediğim gibi deneyin. Hala sorun aynıysa ekran kartı bellek problemi.

Deneyeceğim hocam aynı şekil gelirse.

Biraz önce canlı destek ile görüştüm. Bana yetkili kişi VRM değerleri ile ilgili yurtdışından bilgi bekleniyor dedi. Sonuç ne olacak bakalım. Normal VRM sıcaklık değerleri nelerdir ? yabancı forumlarda 105 derece denilmiş. Eğer 105 dereceyse kesinlikle kartımda bir sorun var. VRM 2 boşta bile 78 derecelerde geziniyor.

Parçaya göre değişir. VRM ekran kartı için diyorsanız sınır 125 güncel kartlarda. 100/105 olan güncel CPU değeri.
125 dayanma sınırı olduğu için devamlı o değerlerde dolaştığı için VRM kapasitörlerine de zarar vermiştir.
Buradan o değerlere çıktığında ne olduğunu görebilirsiniz:
Temperature Results - AMD Radeon R9 380X Nitro Launch Review

Anladım. Bakalım inşallah bişey yok deyipde göndermezler.

Güncelleme;
Bu gün online destek ile iletişime geçtiğimde böyle bir cevap aldım hala beklemedeyim.

Ürün onarım ve test işlemleri devam etmektedir. VRM değerleri ile ilgili yurtdışı birimi ile şu an kontak halinde detaylı test edilmektedir.

Merhabalar bir güncelleme yapmak istedim. Bu gün online destek ile görüştüm. Bana hala yurtdışından bilgi beklediklerini söylediler. Bende haftaya cuma 20 iş gününün dolduğunu belirttim. Ordaki yetkili kişide bana ilginç bir şekilde daha 8 iş günü olduğunu söyledi ne alaka anlamadım. Ekran kartı 22.02.2018 de ulaştı. Bu günü de sayarsak 14 gün oluyor. Pazar günlerinide saymıyorum bildiğim kadarıylada cumartesi günleri iş gününden sayılıyor. Ordaki yetkilinin yazdığı cümle bu ;
Onur bey iş günü için hesaplama cihazları mevcuttur internet üzerinden kontrol edebilirsiniz. Henüz 8 iş günü olmuştur. Böyle bir yazı yazdı anlamadım @Asım Demir bu konu hakkında bilginiz var mı hocam ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı