ASUS GRYPHON Z87 vs MSI Z87-G45 GAMİNG

Bu sitede iyi ki senin gibi biri var çok sağ ol yaptığın açıklama için.

- - - Güncellendi - - -

MSI da benim için artı olan OC GENIE tuşunun olması o işime yaracaktır benim ben devamlı O.C durumunda kullanmayacağım için.

MSI Z87-G45'te fiziksel OC Genie tuşu yoktur. O tuş GD65 modelinde var. Fakat BIOS içerisinde, sanal OC Genie tuşu var. Yaptığı iş aynı ama sadece anakart üzerinden değil de, BIOS içerisinden aktif hale getiriyorsun. Bence normal kullanıcılar için daha avantajlı ama fiziksel olarak olsa bir artı olurdu. Yanlış anlama, muhalefet olmak için yazmadım ama G45'te fiziksel OC Genie tuşu umarak, bu kartı alırsan neden yok diye şaşırmaman için yazdım. Şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Bunu bilmiyordum çok sağ ol. ANAKART'ta fiziki OC GENİE tuşu yoksa neden alayım ki ? BİOS'a girdikten sonra zaten yaparım O.C. Bir de bir ANAKART 3000 MHZ diğeri 1866 ne fark eder?

İkisi de aynı sekment anakartlar, ancak ASUS'un özellikle Gryphon serisine hiç bir firma yaklaşamaz kalite ve dayanıklılık olarak.

Techpowerup adresinde testlere tek tek baktım, ikisinin de birbirinden bir üstün yanını göremedim. Yine MSI'da OC Genie olsaydı onu önerirdim, ancak o da yok.

İkisi de aynı sekment anakartlar, ancak ASUS'un özellikle Gryphon serisine hiç bir firma yaklaşamaz kalite ve dayanıklılık olarak.

Techpowerup adresinde testlere tek tek baktım, ikisinin de birbirinden bir üstün yanını göremedim. Yine MSI'da OC Genie olsaydı onu önerirdim, ancak o da yok.
İkisinin birbirinden üstün yanı var, ancak birinin olumlu yönü diğer kartın olumsuz yönleri bölümünde bulunmuyor. Birinde OC için "good" denilirken, bir başkasına "decent" deniliyor. Uçuk bir fark yok.

İkisinin birbirinden üstün yanı var, ancak birinin olumlu yönü diğer kartın olumsuz yönleri bölümünde bulunmuyor. Birinde OC için "good" denilirken, bir başkasına "decent" deniliyor. Uçuk bir fark yok.

Peki ANAKARTLARIN biri 3000 MHZ diğeri 1866 MHZ ne fark eder ?

Gryphon'u alırsan ramleri en fazla 1866 mhz hızında kullanırsın. Mesela 2133 mhz ram alırsan 1866 mhz hızında kullanırsın.

Gryphon'u alırsan ramleri en fazla 1866 mhz hızında kullanırsın. Mesela 2133 mhz ram alırsan 1866 mhz hızında kullanırsın.
Sorun yok o zaman ben kesinlikle GRYPHON alıyorum hem 5 yıllık garantili. Çünkü alacağım ramlarda en fazla 1866 MHZ olur. Sağ olun bu arada.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı