Çözüldü ASUS GT301 kasanın ön fanları dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Phyruss

Hectopat
Daha fazla  
Ben yeni sistem aldım, kasa aynı model. Kasanın ön fanları dönmüyor ancak ışıkları yanıyor. Fişe taktıktan sonraki ilk açılışta da Power ışığı yanıp sönüyor ama sonra yeniden başlatıldığında yanıp sönme olayı düzeliyor.
BIOS'da fanlar şöyle gözüküyor:

1684958401347.png

Anakartım ASUS Prime B650M-A Wi-Fi II. Nasıl çözebilirim bu problemi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır ben de hallettim. Fanların birleştiği kablo boştaymış, CHA3 FAN portuna taktım düzeldi.

1684967786647.png

Bu arada olay böyle bakınca biraz komik gözüküyor ama detaylar şöyle:

Ben bu hazır sistemi gaming.gen.tr'den satın aldım, hatta onunla ilgili de bir konu açmıştım birkaç hafta önce. Daha önce hiç masaüstü kullanmadım (en azından Windows XP döneminden beri) ve bu durumu "ön fanlar sadece yük altında çalışıyor herhalde" diye düşünüp pek umursamamıştım. Bugün biraz araştırıp fark ettim bir problem olduğunu. Kasayı açıp kabloları kurcalarken fanların birleştirildiği kabloyu takmadıklarını fark
ettim, montaj esnasında unutulmuş herhalde.
Ben de yeni sistem aldım, kasa aynı model. Kasanın ön fanları dönmüyor ancak ışıkları yanıyor. Fişe taktıktan sonraki ilk açılışta da Power ışığı yanıp sönüyor ama sonra yeniden başlatıldığında yanıp sönme olayı düzeliyor.

BIOS'da fanlar şöyle gözüküyor:
Eki Görüntüle 1792087

Anakartım ASUS Prime B650M-A Wi-Fi II. Nasıl çözebilirim?
Ben hallettim, yarın sana yardım edebilirim.

Tamamdır ben de hallettim. Fanların birleştiği kablo boştaymış, CHA3 FAN portuna taktım düzeldi.

1684967786647.png

Ben bu hazır sistemi gaming.gen.tr'den satın aldım, hatta onunla ilgili de bir konu açmıştım birkaç hafta önce. Daha önce hiç masaüstü kullanmadım (en azından Windows XP döneminden beri) ve bu durumu "ön fanlar sadece yük altında çalışıyor herhalde" diye düşünüp pek umursamamıştım. Bugün biraz araştırıp fark ettim bir problem olduğunu. Kasayı açıp kabloları kurcalarken fanların birleştirildiği kabloyu takmadıklarını fark
ettim, montaj esnasında unutulmuş herhalde.

Son düzenleme:
Çözüm
Tamamdır ben de hallettim. Fanların birleştiği kablo boştaymış, cha3 fan portuna taktım düzeldi.

Eki Görüntüle 1792279

Ben bu hazır sistemi gaming.gen.tr'den satın aldım, hatta onunla ilgili de bir konu açmıştım birkaç hafta önce. Daha önce hiç masaüstü kullanmadım (en azından Windows XP döneminden beri) ve bu durumu "ön fanlar sadece yük altında çalışıyor herhalde" diye düşünüp pek umursamamıştım. Bugün biraz araştırıp fark ettim bir problem olduğunu. Kasayı açıp kabloları kurcalarken fanların birleştirildiği kabloyu takmadıklarını fark.
Ettim, montaj esnasında unutulmuş herhalde.

Hocam bana yardımcı olabilir misiniz bende aynı sorunu yaşıyorum.

Geri
Yukarı