ASUS GT301 kasaya Noctua DH15 soğutucu sığar mı?

Daha fazla  
RAM
Team T-force vulkan z dd4 3600 mhz 2x8 (16GB)
Ekran kartı
XFX 6750 XT
Anakart
msi b550-a pro
İşlemci
5800x
Arkadaşlar sistem topluyorum ve kasa, anakartımı yukarıda belirttim. Kasa ASUS TUF Gaming GT301, anakart ise MSI B550-A Pro, işlemci 5800X. Sizce bu sisteme Noctua DH-15 hava soğutmasını sığdırabilir miyim? Sığmaz ise ne gibi bir çözüm bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminimce sığmaz ama ASUS'un sitesinde yazar ölçüler bakabilirsin sığmazsa 5800X ancak 360mm ile soğur.
Kasanın ölçüsünde 160mm yazıyor. Noctua 165mm ama 5mm sorun çıkarır mı emin olamadım. Forumda kasa özelliklerinin üstünde sığdırabilenler olduğunu okumuştum.
@kino @messinicocugu @BerkayZ87 bu konuda bir bilginiz, deneyiminiz var mı acaba ?

Tahminimce sığmaz ama ASUS'un sitesinde yazar ölçüler bakabilirsin sığmazsa 5800X ancak 360mm ile soğur.
Forumda ölçülerin üstüne çıkabilen arkadaşlar olmuş. Onlarda bir bakıp yardımcı olabilirse çok sevinirim. @messinicocugu @BerkayZ87 @kino. Arkadaşlar sizlerde bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yan kapağı sökmen gerekebilir. Kaldı ki NH-D15, şu an bulunduğu fiyatı hak etmeyen bir ürün. Aynı şekilde GT 301 de.
Kasa üstten 240mm destekliyor, öne 360mm takılırsa öndeki 3 fan üste takılamayacağı için 1 fan çöpe çıkıyor. Önerebileceğiniz, bildiğiniz f/p bir 240mm aio var mı acaba ?

Peki hocam sizin tavsiyeniz ne olur? Kasa mevcut şu an elimde onu değiştiremem ancak başka o fiyata daha etkili bir soğutma sistemi fikriniz var ise dinliyorum sizi.

Buna bak:

Buna bak:
Yeterli olur değil mi hocam? Çünkü baktığım her yerde 5800x'in çok fazla ısındığını ve sağlam bir soğutma gerektiği yazıyordu.

Yeterli olur değil mi hocam? Çünkü baktığım her yerde 5800X'in çok fazla ısındığını ve sağlam bir soğutma gerektiği yazıyordu.

Ucu ucuna yeter hocam alternatif olarak fuma 2 de bakılabilir.

Geri
Yukarı