ASUS GTX 1050 Ti film veya video izlerken ısınıyor

Mert Torğul

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
işlemci : intel core i5 6500
rem : 16gb rem 2800mhz GSKILL
ekran kartı : asus strix gtx1050ti 4gb
hddler :
nvme-m2 ssd 1tb
ssd 120 gb
hddler 4tb dahili 2tb harici hard disk
Meslek
eczane teknikeri
Ekran kartım ASUS 1050 Ti normalde film veya video izlerken (arkada başka bir şey acık değil) 27-29 derecede calısıyorken simdi hiçbir şey acık olmamasına ragmen 47-50 derecede calışıyor. Ne yapmam gerekiyor?

Not: Ekran kartı 2-3 ay once temizlik icin Vatan Bilgisayar'a goturtup temizlettirdim ve bu ısınma sorunu 2-3 gündur boyle.

Ne gibi bir işlem yapıldığını da öğrenin derim. Bir de zaten önemli olan yükteki değerleri. 45-50 de boşta bile olsa video falan izlerken yüksek değerler değil.

Soyle acıklıyım dun bilgisayarı temizledim actıgım gibi buraya baktım ve şu an 42 43 derecelerde sadece cromda Technopat Sosyal acık.
Ve normalde bilgisayarı actıgımda ASUS Tweak 2 var acıldıgında 24-25 de acılıyordu birkaç gundur 47-48 de cogunlukla acılıyor not oyunlarda problem yok FPS de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zero RPM özelliği devrede olabilir. Bu da zaten 50'de falan fanları açar. Yani sıkıntı olmaz.

Ekran kartını yalnız 2-3 senedir kullanıyorum Max 27-29 geçmeyen ekran kartı filmlerde simdi boşta 40'larda onu anlamadım ben birkaç gundur boyle.
Ayrıca Zero RPM acık değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman dediğim gibi yapanlara da sorabilirsiniz.

Neyi yapanları onu anlamdaım ben. Teşekkür ederim bu arada yardımların icin şu an ekran kartını sıcaklıgı 35-36'lara duştu. Nasıl oldu anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı