ASUS GTX 1060 STRIX Sistem Toplama

alptugeray

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Ekte görülen toplamış olduğum sistemle alakalı görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG

Tekrar merhaba; Asus Strix gtx 1060 ekran kartı ve Asus vg248 model monitörü aldım; bir aksilik olmazsa yarın Vatan Bilgisayar'dan yukarıdaki listede yeralan parçaları da alacağım. Yalnız Vatan Bilgisayarda görüştüğüm satış görevlisi benim seçtiğim parçalar yerine;

GIGABYTE G1.Sniper B7 Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz
Transcend marka ssd
EVEREST RAMPAGE TITAN 750W USB 3.0 MidT ATX KASA(80+)

önerilerinde bulundu, parçaları vatan bilgisayarda toplatacağımı gözönünde bulundurarak tavsiye ve değerlendirmenizi paylaşırsanız sevinirim. Bütçe:2500-3250TL arası.

(ek olarak z170 yerine h170 ve 6600k yerine 6600 tercihleri oyun tecrübesine ne gibi oranda etki eder? Bütçeyi sarsmaya gerek var mıdır?)

teşekkürler.

(ek olarak z170 yerine h170 ve 6600k yerine 6600 tercihleri oyun tecrübesine ne gibi oranda etki eder? Bütçeyi sarsmaya gerek var mıdır?).

Ne kadar doğrudur bilemem ama şuraya bakabilirsin. %1den az etkiliyor. Tabi diğer parçaları özellikle de ekran kartını değiştirirsen farklılık gösterecektir. Gerçi OC yaparsan bu değer biraz daha yükselir ama o %1'i baz alarak, %2-3'ü geçeceğini düşünmem.

Security Check - UserBenchmark

Ekran kartı halihazırda elimde, tercihimi ben de AMD'den yana kullanmayı isterdim ancak özel soğutuculu modellerinde izledikleri satış politikası nedeniyle beni kaybettiler. Fiyat olarak da asus'un bu modelinin çok fazla düşeceğini, doların da tekrar 2.8'e gerileyecegini düşünmüyorum.

Vatan'da satılan kasalar içerisinden öneri alabilir miyim? (Corsair spc 1/2/3 dışarısında, bu modelleri gidebileceğim iki mağazasında da göremedim)

Son düzenleme:
i5 6600k, i5 6600'den çok daha uzun ömürlüdür fakat beraberinde Z170 anakart ve ekstra soğutucu masrafı da getirir. Bütçenizi genişletebilirseniz kesinlikle değer. Kasa olarak da Everest kalite yönünden pek önerilmiyor. Corsair, Cooler Master, Zalman, Thermaltake gibi markaları seçmekte fayda var. Anakart olarak da çarpan kilidi kapalı işlemci alıyorsanız mümkün mertebe H170 almalısınız.

Sakın Vatan Bilgisayar'ı dinlemek gibi bir hata yapmayın!

Genelleme yapmayın lütfen. Bazı şubelerinin bazı elemanları bilgili olmayabilir ama örneğin benim sistem toplattığım Vatan Bornova şubesinde bilgisayar konusunda uzun süre karşılıklı tartıştığım 3 eleman ve sistemi montaj eden eleman işine hakim insanlardı.

Bazı şubelerinin bazı elemanları bilgili olmayabilir ama örneğin benim sistem toplattığım Vatan Bornova şubesinde bilgisayar konusunda uzun süre karşılıklı tartıştığım 3 eleman ve sistemi montaj eden eleman işine hakim insanlardı.

benimle ilgilenen arkadasın bilgisinde de sıkıntı yok konuya hakim bir calısan. Yalnızca bütün parçalarda düsünce ve isteklerimi dinlemeden heyecanla alternatiflere yönelmesi satıs pazarlama gereği midir diye düşündürdü.

O karta o para verilmez.

Veriliyor.

Eğer overclock ile işin olmayacaksa anakartı düşürüp diğer bileşenleri yükseltebilirsin. B150m bazooka alsan da oyun performansına bir etkisi olmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı