Çözüldü ASUS GTX 1660 Ryzen 5 2600 CS:GO aşırı ısınma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

281746

Hectopat
Sistem özelliklerim:
ASUS GTX 1660 6 GB ekran kartı.
16 GB RAM
B450M-K anakart.
AMD Ryzen 5 2600 işlemci
Sorunum şu CS:GO'da dengesiz bir ısı dağılımı var bir 80 derece oluyor sonra 69'a iniyor sonra 72'de takılıyor bir süre dalgalanma var sürekli anlayacağınız ne yapmam gerek?
Son zamanlarda çoğu oyunda ısınma yapmaya başladı hatta yeni çıkan streamer daily adlı Unity oyununda bile 70 derece oluyor NVIDIA denetim masamda bir ayar mı yapılması gerek yoksa ekran kartım mı problemli?
Yoksa oyunların optimizasyon sorunuyla mı alakalı yada sürekli güncelleme gelıyor ekran kartına onlardan dolayı olan yazılımsal bir sorun mu?

Çözüm
Peki kardeşim günde ben bu PC'yi minimum 10 saat kullanıyorum virus tehlıkesıde var evdeyiz zaten 6 aylık bir kasa kendisi 6 aydır hiçbir sorun çıkarmadı 6 aydır ortalama sıcaklık 65 derece dediğim gibi günde 10 saat calıştıgını referans alırsak 6 saat oyun yani ortalama sıcaklık değeri 60-75 arasında kabul edelım 4 saat boşta durdugunu farz edersek bu kullanım bilgisayarın ömrünü hızla azaltır mı veya ekran kartında bir problem çıkabilir mi?
6 aydır bu düzende hatta bazen 15 saat açık kaldığıda oluyor yine stabil bu düzende kullandım.
Bilgisayarın ömrü konusunda sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ekran kartında fan sorunu çıkarabilir onda da fan değişimine yollarsınız değiştirirler. Allah daha kötüsünden saklasın. Ciddi bir sorun çıkacağını sanmıyorum zaten Asus TUF malzeme kalitesinde iyidir soğutmada kötü olması dışında iyi bir modeldir.
Bilgisayarın ömrü konusunda sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ekran kartında fan sorunu çıkarabilir onda da fan değişimine yollarsınız değiştirirler. Allah daha kötüsünden saklasın. Ciddi bir sorun çıkacağını sanmıyorum zaten Asus TUF malzeme kalitesinde iyidir soğutmada kötü olması dışında iyi bir modeldir.
Sağolun cevap için

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı