Ryzen 2600 ve RX 580 ısınma ve düşük performans sorunu

Yusuf Şanalan

Hectopat
Daha fazla  
+SSD 240 GB Seagete versiyon. Bu özelliklerde FIFA 19 PC yanıyor. Öyle bir ısınıyor ki ve acayip kasıyor oyun icinde anlık donmalara sebep oluyor. Oyunu oynayamıyorum kastığı için gram zevk alamıyorum. İşlemci üzerinde stok bir fan mevcut. Ayarlar bu şekilde yani 5 bin verdiğim bi PC'de oynamayacaksam benzin döküp yakıcam çözümü olan var mı? Oyun orijinaldir.

375354

Son düzenleyen: Moderatör:
+SSD 240 GB Seagete versiyon. Bu özelliklerde FIFA 19 PC yanıyor. Öyle bir ısınıyor ki ve acayip kasıyor oyun icinde anlık donmalara sebep oluyor. Oyunu oynayamıyorum kastığı için gram zevk alamıyorum. İşlemci üzerinde stok bir fan mevcut. Ayarlar bu şekilde yani 5 bin verdiğim bi PC'de oynamayacaksam benzin döküp yakıcam çözümü olan var mı? Oyun orijinaldir.

Eki Görüntüle 375354
PSU ve Kasa seçiminiz yanlış olmuş fakat ondan olduğunu sanmıyorum. Isınma birçok sorundan kaynaklanıyor olabilir. Afterburner değerlerinizi bizimle paylaşırsanız daha net yardımcı olabiliriz. Fan CPU ya tam oturmamış olabilir, termal macunu yanlış sürmüş olabilirsiniz.

MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık değerlerini gösteren bir görüntü paylaşabilir misin? FİFA 19'u ultra ayarlarda 140-150 FPS ile oynaman lazım. Anormal şeyler olduğu çok belli.

O sisteme Gamepower PSU... Aerodinamiğin A'sı olmayan Frisby kasa. Keşke o paralari vermeden önce buraya danışsaydınız.

Muhtemelen macunlar kötü sürülü. Kasa içi hava akışı kötü. Güç kaynağı sağlıklı güç veremiyor. Bir sürü ihtimal var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle arkadaşlar donuyor anlık görüldüğü gibi
yardım pls
yardım pls

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı