ASUS GTX 1660 Super OC Gaming 88 derece

Yasin GÜRÜS

Centipat
Arkadaşlar incehesap.comdan yaklaşık 15 gün önce Uber hazır sistem aldım. Kasa Sharkoon TG4, ancak ekran kartım kasa kapağı falan kapallıyken FPS oyunlarında (CoD Warzone, PUBG, Fortnite, GTA V) 88 dereceleri görüyor. İncehesap ile görüştüm, donma, takılma ve kasma yoksa normal değerler dedi, sizce normal mi?

Öneriniz var mı hocsm. Şimdi 3 yıl garantili kart. Hatta tüm parçalar öyle. O sebeple müdahale etmiyorum akışına saldım.
Ben 4400 tl ye almıştım, R5 3500x işlemci, Asus 1660 Super, 256 m2 ssd, Asus A320M-K anakart, 8x2 16 gb 3200 mhz Ram var. Acaba işlemciden dolayı olabilir mi ısınma?

Son düzenleme:
Aynen Phoenix modeli var. Arkadaşımda aynı kasa da Asus Dual modeli var 1660 Super in 75 derecelerde diyor ama işlemcisi R5 2600x. Kasayı açtım denedim o zamanlarda 85 ten çok düşmüyor. İncehesap değişim yapsaydı dual alcaktım ama hazır sistemlerde olmuyormuş. Doğal olarak bişey olursa topluca garanti heralde 😅

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı