Asus GTX 760 Ekran Kartı Sıcaklığı Sorunu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KickUp33

Hectopat
Arkadaslar, ekran kartımın önceden boştaki sıcaklığı 26-27 dereceydi ama şimdi 34-36 derece. Fanlarını temizledim, her tarafını temizledim, termal macununu güzelce sürdüm hala sıcaklığı böyle. Yükteki sıcaklığı ise 74-76 dereceye çıkıyor, önceden en fazla 71-72 idi. Sizce ne yapmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum, özellikle bu işi iyi bilen @Recep Baltaş'a soruyorum. Sorumu cevapsız bırakmazsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler...

Ekran kartım: Asus GTX 760

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartları oda sıcaklığı, termal macun eskimesi veya tam sürülememesi, fanların olduğu ön alüminyum plakasının tam takılamadığı durumlarda ve ekran kartının bozulması gibi durumlarda maksimum derece sıcaklıklara çıkabilir. Termal macun tam sürüldü mü? Alüminyum ön fan plakasını tam taktınız mı? Bakır borular işlemciye tam temas etmeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki ekran kartınızın maksimum kullanımda çıktığı 70-75 derece sıcaklık normal bir değerdir. Günümüz yeni nesil ekran kartları 90-95 derece gibi yüksek sıcaklıklarda stabil çalışabilir. Dert etmeyin bir sıkıntı yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı